Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Hol vehetek minőségi vizet...

Hol vehetek minőségi vizet tea/kávé főzéshez?

Figyelt kérdés

Nem olyan rég egy ismerősőmnél voltam vendégségben és amit ott kaptam tea valami isteni volt. Azóta utána jártam a dolgoknak, kiderült, hogy a jó víz az oka. (Eddig mindig palackos ásványvizet használtam)

Az ismerősőm pécsi, igy van olyan szerencsés helyzetben, hogy egy helyi forgalmazó termékeit fogyassza, amit azonban nem szállítanak csak Pécsett.

A másik amit találtam, az a Nestle Vera ásványvíz, aminek sajnos megszüntették a forgalmazását, írta ma reggel a Szentkirályi.

Eddig sikertelenül kerestem, hátha ti tudok valami jó megoldást.

Az otthoni vízszűrű nem kivitelezhető anyagi háttér miatt, a kancsó nem tudom mennyire egészséges, megbízható.

A válaszokat köszönöm!


2021. ápr. 12. 09:21
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
93%

A csapból. Hacsak nincs a magas vastartalma vagy valami egyéb miatt mellékíze, semmivel sem lesz rosszabb az azzal főzött tea, mint bármilyen bolti vízből.

Gondold végig, bármilyen ásványianyag tartalomból eredő eltérő íz elenyésző a kifőzött teához, kávéhoz képest! Ha észreveszed az valami alapból erős mellékíz kéne legyen.

2021. ápr. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
89%
Igen, a vichy catalan ásványviz az igazi de az is csak akkor ha a cseléd bobitás fityulában hozza térden csuszva és bugyi nélkül! Különben? .....
2021. ápr. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
76%
12: :-DDDD
2021. ápr. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
94%
7: ásványianyagokban gazdag, szénsavas ásványvízből teát főzni? ti is nagy tea sznobok lehettek. :D pénz van, csak ész nincs.
2021. ápr. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim válasza:
79%
Pont a pénz miatt mondom, hogy vegyetek vízszűrő kancsót és akkor lehet inni bármilyen szar minőségű csap vizet is. :D Plusz nem szennyezed a környezetet a rengeteg műanyag palackkal.
2021. ápr. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
92%

Csatlakoznék a #14-eshez. Teát, kávét, de még levest is lágy vízből a legjobb csinálni, semmiképpen sem magas ásványianyag tartalmú ásványvízből.

Lágy vízben jobban oldódnak a különféle ízt adó anyagok. De mezei tea fogyasztóként a csapvíznek is elégnek kell lennie.

Ősszintén szólva próbálkoztam szűrőkancsóval(ajándék volt), de nekem nem nagyon vált be, nem éreztem lényeges különbséget, azóta sima kancsóként funkcionál.

2021. ápr. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
94%
Én szűrt vizet használok, de nem azért mert abból finomabb lenne, hanem hogy ne legyen olyan sűrűn vízköves a gép..
2021. ápr. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
87%
Nem azért de nálunk a csapvizes is nagyon finom.
2021. ápr. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
89%
én is vízszűrő kancsót használok. rettenetesen kemény nálunk a víz, a forralót kb 2 naponta kéne vízkőtleníteni. nem tudom miért lett lepontozva a #4 válaszoló
2021. ápr. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
81%

Asvanyviz a baj ... csinald desztillalt vizbol.


1. a kavefozod sem kovesedik el

2. ugyan olyan viz, csak nincs benne semmi asvanyi anyag

2021. ápr. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!