Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Hol vehetek minőségi vizet...

Hol vehetek minőségi vizet tea/kávé főzéshez?

Figyelt kérdés

Nem olyan rég egy ismerősőmnél voltam vendégségben és amit ott kaptam tea valami isteni volt. Azóta utána jártam a dolgoknak, kiderült, hogy a jó víz az oka. (Eddig mindig palackos ásványvizet használtam)

Az ismerősőm pécsi, igy van olyan szerencsés helyzetben, hogy egy helyi forgalmazó termékeit fogyassza, amit azonban nem szállítanak csak Pécsett.

A másik amit találtam, az a Nestle Vera ásványvíz, aminek sajnos megszüntették a forgalmazását, írta ma reggel a Szentkirályi.

Eddig sikertelenül kerestem, hátha ti tudok valami jó megoldást.

Az otthoni vízszűrű nem kivitelezhető anyagi háttér miatt, a kancsó nem tudom mennyire egészséges, megbízható.

A válaszokat köszönöm!


2021. ápr. 12. 09:21
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Hát uraim, köszönöm azt hiszem :)

A kancsón én is gondolkoztam, de az ioncserélés nem tetszik annyira.

A csapvíz borzalom, fürdeni is rettenetes benne, minden fürdés után viszketek tőle, egy forralás után fehér a mindenség is (vizköves) és nagyon is érezni a különbséget a vizek között sajnos. Nevezhettek sznobnak nyugodtan, de a csapvizet fürdésre se használnám ha lenne normális alternatíva árban megfizethetően.

2021. ápr. 12. 13:47
 22/29 anonim ***** válasza:
74%
#21 vannak aktívszenes szűrők is, én is olyat használok
2021. ápr. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
83%
Minél alacsonyabb ásványi anyag tartalmú palackos vízzel próbálkoznék. Pl. Evian. Az még megfizethető.
2021. ápr. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
79%
21: a vezetékes csapvíz Mo-on a legszigorúbban ellenőrzött fogyasztási "cikk". Én Európai viszonylatban is kiváló minőségű. (kivéve persze az alföldön és itt-ott szennyezett helyeken...)
2021. ápr. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem vegyél egy brita kancsót erre a célra.
2021. ápr. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
76%
#24 nem biztos hogy a kérdező Mo-n él. de ott is vannak kemény területek, pl Nógrád megye is kemény vízen élt amíg a dejtári vízműhöz volt bekötve a megye nagyrésze. mostmár a váci is szolgáltatja a vizet a megyében, az lágy.
2021. ápr. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Jaszsagban élek, itt sajnos nagyon rossz a víz ahogy írtam is... nem tudok dönteni hogy a Brita lenne jó választás vagy a Aquaphor
2021. ápr. 12. 17:10
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hol olvastad, hogy megszűnt a Vera?
2021. ápr. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Szálas Earl Grey teát csapvízzel vagy ioncserélt vízzel készítem, majd ugyanannyi Balfival felöntöm (kicsit lúgo=semlegesíti a csersav ízét) - mindenkinek van valami "izéje" ;)
2021. máj. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!