Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Hogy szokjam meg a kávét...

Hogy szokjam meg a kávét cukor nélkül?

Figyelt kérdés
Úgy döntöttem, ezentúl mellőzöm a cukrot, de borzasztóan rossz a kávé cukor nélkül, édesítőszerrel pedig még rosszabb, érezni azt a szar utóízt.

2021. máj. 5. 07:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
38%
Nem fogod tudni mellőzni. Minden édeset konzervet stb nem fogsz enni amiben cukor van?
2021. máj. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%
Én 20%-os főzőtejszínnel iszom, édesítés nélkül, egész jó íze van, már nem is hiányzik az édes íz.
2021. máj. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Fokozatosság, mindig egy kicsit kevesebb cukorral igyad.
2021. máj. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
Fokozatosság, és ha iszol más italokat is cukorral, akkor inkább ott hagyd el először. Egy teánál sokkal könnyebb elhagyni, és ha ott már nem hiányzik, akkor már a kávénál is könnyebb lesz.
2021. máj. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%
Ez is érdekes, én pl meg pont hogy édesítővel szeretem, cukorral annyira nem.
2021. máj. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
71%
tejjel idd. úgy finom
2021. máj. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
58%

Én is egy ideje elkezdtem mellőzni a cukrot, de sokkal könnyebb megvonni más dolgokból mint a kávéból. Én sem vagyok oda az édesítő ízéért, de még mindig jobb mint a semmi. A zöld teába, citromfű teába semmit nem teszek, szeretem az ízét így önmagában, nagyon frissítő hidegen és melegen is.

A hogyan szokjam meg kérdésre nem lehet válaszolni, megszokni valamit idővel lehetséges, még akár meg is lehet szeretni. Én 100%-ig nem vontam ki a cukrot az életemből, inkább mellette a szénhidrátot is erősen lecsökkentettem. Pl. nem is tudom mikor ettem utoljára pékárut. Tésztát, krumplit is csak néhanapján eszek, ha nem tudom mással elképzelni az ételt, mint pl. a körömpörkölt.

Így hogy nem szenvedek, nem éhezek 3 kiló ment le 3 hét alatt.

2021. máj. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
56%
Nagyon sokféle édesítőszer van, próbálgass végig több félét. Én a 4:1 eritrit-sztívia édesítőszert használom főzéshez, sütéshez is. Nincs mellékíze, növényi eredetű. Még a kényes családom sem veszi észre. Nem egyből álltam át, hanem fokozatosan.
2021. máj. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%
Én laktózmentes tejjel iszom, az édesebb, mint a sima tej. 1 dl bőven elég, hogy finom legyen a kávém cukor nélkül. Főleg ha még fel is habosítom hozzá a tejet, isteni.
2021. máj. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%

Hajlandó vagy rászánni kicsit több pénzt(meg idöt/energiát, amíg utánna jársz a dolgoknak) mint eddig?


Vegyél egy jó kávédarálót meg egy jó kávéfözöt. A spáros kávét felejtsd el, próbálj ki néhányat a 'speciality' kávék közül.


ég és föld a különbség az elöredarált eduscho meg egy single-origin kolumbiai közt, amit egy hete pörköltek.

2021. máj. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!