Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Tschibo vagy nescafe kavefozot...

Tschibo vagy nescafe kavefozot vegyek inkább ?

Figyelt kérdés

Sokáig bevallom flancnak tartottam a kapszulás dolgot de most meg kínáltak és nagyon finom vaníliás kapszulas kávét ittam.

Melyiket vennétek melyik jobb?


2021. máj. 25. 12:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%
A tchibonak érdekes kávéi vannak, a kávéfőzőre szinte mindig van akció, viszont csak a saját kapszulái jók bele, és azok árban felső kategóriásak.A nespresso gépek drágábbak, viszont többféle van, van egész olcsó is, a kapszulaválaszték óriási, minden cég gyárt hozzá való kapszulát, van egész olcsó is. Mondjuk ízesítetteket még nem láttam, azt szerintem csak a tchibo csinál, persze csak a saját gépéhez.
2021. máj. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
88%

Van ízesített a Nespresso gépekhez is, pl. Müllerben szinte mindig lehet kapni, most vettem étcsokis, karamellás és vaníliás ízűt.

Müllerben szintén láttam Nespresso-hoz (NEM Dolce Gustóhoz) való 2 komponensű latte kapszulát, amiből külön főzöd le a tejes és külön a kávés részt.

Frei kávéból is van a Nespresso-hoz kapszula, mogyorós, málnás-csokis meg még más is, de azokat nem kóstoltam még.

Nespressonak sajátja is van vaníliás és csokis is.

Kedves kérdező, én azért a Nespresso gépet venném, mert tényleg mindenhol lehet hozzá kapszulát kapni, és rengeteg féle van, nekem 5 év van (ugyanaz) a Nespresso gépem, csak ajánlani tudom.

2021. máj. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
87%

A nespresso-hoz sokkal többféle kávécég gyárt kompatibilis kapszulát.


A Tchibo-hoz meg csak a saját kapszulája jó.

2021. máj. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
23%
Nem vennék kapszulás gépet, iszonyatosan környezetszennyező. Sima akármilyen kávéfőző, plusz vanília szirup.
2021. máj. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
45%
Nem szabad kapszulás kávéfőzőt venni. Hosszútávon brutálisan drága üzemeltetni. Gyakorlatilag teljesen minőségi őrölt vagy szemes kávét veszel 3-6ezer/kg áron, kiszámolva a kapszulás pedig több mint 20ezer. Egyszerűen butaság ilyet venni, ha heti 1-2 kávénál több fogy. Ha heti 1 kávét innál, vagy csak azért lenne, hogy a vendégeknek legyen valami akkor elmegy. Egyébként meg vegyél automata kávéfőzőt, pár év alatt behozza az árát (nyilván attól függ mennyi kávé fogy), arról nem is beszélve, hogy sokkal minőségibb kávét iszol nap mint nap.
2021. máj. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
44%

5-ös vagyok, kiegészítés:


Ha átlagosan napi 2 kávé fogy:

Nagyvonalúan 15.000-nek vesszük a kilogrammonkénti árát a kapszulásnak, akkor egy évben az üzemeltetése kb 75.000 FT.

Ha 5000-nek vesszük a szemes kávé árát, akkor egy évben ez 25.000 FT.

Tehát alig több mint 1, de maximum 2-2.5 év alatt behozza az árát egy automata kávéfőző (nyilván árkategória függő), és minőségi, frissen őrölt kávét iszol.


Másik:

Az izesítést nyilván meg tudod magadnak is csinálni. Nagyon egyszerűen lehet vanília, fahéj, mézeskalács és hasonló szirupokat csinálni, amiből ha többet csinál, akár tárolni is tudod egy ideig.

2021. máj. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Sima kávéfőzőm van De Longhi márkájú , de az nem olyan. Meg nem akarok plusz dolgokkal pancsoskodni mint még szirup. Nemtudom eltalálni ugyanazt valahogy.


A többieknek Köszi 😀

2021. máj. 25. 13:57
 8/22 anonim ***** válasza:
15%
6: a kényelem sokaknak nem forintosítható...
2021. máj. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
96%

5-6-os: még azt tenném hozzá, hogy nekem van kapszulás és sima karos kávéfőzőm. A kapszulás sokkal finomabb kávét csinál, bár tény, hogy drágábban.

Ha veszek egy kb. 150 ezer forintos kávéfőzőt, az ELMÉLETBEN lehet, hogy évek alatt behozná az árát, de sajnos a környezetemben eddig vásároltak nem működtek annyi évig, hogy ez érzékelhető legyen... előbb elromlottak, mint hogy behozták volna az árukat

2021. máj. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Nem is tudom ugyanazt létrehozni így az a másik. Ha az ember “ pancsol” szirupozik,sosem lesz kétszer ugyanolyan ... vagy akkor méricskélni kell, akkor mégtöbb macera. Darálós gépet meg nem vennék, sokszor 6ra járok 4:10kor feldarálni a robajjal a családot, szerintem a gép repülne ki az ablakon.
2021. máj. 25. 14:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!