Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Energiaital fogyasztása után...

Energiaital fogyasztása után szorongás, halálfélelem, relatíve alacsony pulzus. Más is tapasztalt ilyet?

Figyelt kérdés
Orvosi értelemben nagyjából egészséges vagyok. Covid-fertőzésből való felépülés után elküldtek kardiológiai kivizsgálásra (labor, EKG, szívultrahang stb.), melyek - minimálisan az ideális feletti koleszterinszinttől eltekintve - nem mutatattak ki semmi rendelleneset. Régebben sok energiaitalt fogyasztottam (átlagosan napi 1 doboz Monster), az utóbbi hónapokban azonban csak néhány hetente gurítok le egy-egy dobozzal. Hol nem érzem semmi negatív hatását, hol szorongást, nagyon intenzív belső stresszt vált ki belőlem már elfogyasztása után néhány perccel, és tart kb. 1-1,5 óráig. Ezenkívül ilyenkor mintha a szokásos pulzusnál - ami nálam elég magas, nyugalmi helyzetben is simán van 90-100bpm körül, főleg a délelőtti órákban - alacsonyabb értékeket tapasztalok, ülő helyzetben vissza tud esni egészen az 50-es tartomány aljára. Nyilván nem orvosi disszertációkat várok válaszban, csupán érdekel, volt-e már valakinek hasonló tapasztalata, illetve szerintetek pszichés vagy fizikai eredetű tünetekről lehet szó.

2022. jún. 15. 19:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

De miért iszod, ha ilyen mellékhatásokat tapasztalsz???


Az okosórádat meg ne figyelgesd, mert hipochondriához vezet.

2022. jún. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%

Koffein túlpörgést, mellkasi fájdalmat, izomremegést, mellkasi remegést tud okozni. Egy energiaitalban nincs nagy mennyiség amúgy. Én heti két edzés előtt szoktam fogyasztani, általában a felsőtestes napokon, hogy azokat tudjam igazán megtolni. 5-600 mg-ot megiszom. Már a kezdeti bizsergető viszkető érzést sem érzem, megszoktam. Te is hozzá voltál szokva, mostmár nem vagy, ezért újra érzed rendesen a hatását. Ezek közel nem akkora mennyiségek, hogy szívrohamot okozzon. Persze ha egészséges az ember. Nyilván magas vérnyomás mellé inna ennyit, akkor ott lehetne probléma.


Szerintem állj le vele

2022. jún. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
45%
Nekem energia ital nélkül vannak ilyen változások a pulzusomban.
2022. jún. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Neked mennyi a legalacsonyabb érték ?
2022. jún. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
És biztos hogy csak akkor fordul elö ha energiaitalt iszol ?
2022. jún. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

#4 Eddig 45bpm volt a legalacsonyabb érték amit mértem, ez főleg késődu.-este, illetve alvás közben jellemző, napközben meg általában inkább magasabb a pulzusom, ez elvileg betudható némi túlsúlyomnak.


#5 Covid-szövődményként egész januárban szorongásaim voltak, egy-két alkalommal pánikroham-közeli állapot is előfordult, aztán ez szép lassan visszahúzódott, ma már inkább csak energiaital fogyasztása után fordul elő, de nem mindig.

2022. jún. 15. 20:37
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

Pont tegnap volt hasonló, elszívtam a haverommal 2 jointot, semmi baj nem volt, majd vettem egy Hellt, megittam, és rámjött egy pánik féle, azt hittem néznek, befordultam, stresszes lettem, csak akkor múlt el amikor csináltunk még egy cigit...


Nem biztos hogy a pia volt ludas, de utána semmi bajom nem volt.

2022. jún. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Mondjuk nekem alapból alacsony a pulzusom, 70 alatti, sokszor 60, olykor néha 50 alatti.



Viszont koffein után én is pulzuscsökkenést tapasztalok.

Gondolom feljebb megy a vérnyomásom és a pulzus meg ezzel párhuzamosan megy lejjebb.

2022. jún. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
8-as - 50 alatt napközben ébren ??
2022. jún. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Igen, orvos szerint belefér.



Miért?

Ugye nem d...g..r felhasználó vagy??

2022. jún. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!