Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Tényleg vannak helyek, ahol...

Tényleg vannak helyek, ahol nem módosíthatják a koktélok receptjét?

Figyelt kérdés

Pár napja beültünk néhány ismerősömmel valahova, ahol lehet kapni koktélokat is. Nos rólam tudni kell, hogy utálom az alkohol ízét, ha valami ilyen helyre megyünk, mindig rákérdezek, a kedvenc koktélomat el tudnák-e készíteni alkoholmentesen és eddig soha sehol nem volt ebből probléma. Viszont ezen a helyen azt mondták, nem változtathatnak a recepten, vagy megiszom alkohollal, vagy választok a kb. 3 alkoholmentes lehetőség közül. Az alkoholmentes koktélok amúgy nagyon gagyik voltak, mindegyikben volt valami szénsavas üdítőital is és a szénsavas dolgokért szintén nem vagyok oda, úgyhogy végül vettem egy alkoholos koktélt, azt remélve, hogy talán nem fog rajta annyira érződni, de végül alig bírtam meginni, annyira égette a torkom...

Még soha nem hallottam ilyenről ezelőtt, nem is értem, mi benne a logika, konkrétan az egész koktélnak talán a rum a legdrágább alkotóeleme, szóval anélkül még olcsóbbra is jött volna ki egy pohárnyi, én meg ugyanannyit fizettem volna érte, mint amennyi az itallapon állt, szóval nem is érte volna őket semmiféle hátrány, ha úgy készítik el, ahogy kérem...A pultos nő amúgy alapból kicsit flegmának tűnt, szerintetek csak le akart minket rázni, vagy tényleg van ilyen szabály?


2022. aug. 5. 21:41
 1/2 grafno ***** válasza:
0%
Normális helyen azt hagynak ki amit kérsz, mert a vevo legyen elegedett. Lehet mar elore be volt keverve a koktel egy hordoban es abbol adtak. Etelnel az allergének miatt nem modositanak.
2022. aug. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
76%

Miért, grafno, szerinted az italokra nem lehet allergiásnak lenni? De nem, kajánál, italnál se ez a fő ok.



Vendéglátósként az első számú oka ennek az, hogy nem akarjuk, hogy a vendég hisztizzen.



Nagyon sokan 0 konyhai ismeret nélkül nekiállnak variálni, és hát láss csodát, az étel/ital íze, állaga, külleme nem az igazi.


És ilyenkor ki lesz leb@szva? Az aki csinálta.


A menü ízei úgy lettek kitalálva, hogy a hozzávalók adott mennygiségben és sorrendben összerakva egy stabil, megbízhatóan készíthető kombinációt adnak.


Ha ebből kiveszel egy elemet, könnyen az van, hogy az ital túl savanyú, udorítóan szétválik, hiányzik belőle a fő ízesítő rész.

Vagy eleve prebatch van, nyitáskor mint a konyhán, a bárban is van prep, a koktélok alapjait összekeverik, és 4 órával később neked ezt az Isten nem szedi már szét.

2022. aug. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!