Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szakácsok, melyek azok az...

Szakácsok, melyek azok az adalékanyagok/ételek, amelyek módosíthatják a tudatot, vagyis hogyan csináljam meg úgy a kaját, hogy ne kerüljön bele tudatmódosító adalékanyag/fűszer?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon fontos lenne, hogy úgy étkezzek, hogy az ételben ne legyenektudatmódosító anyagok/fűszerek. Ennek vallási okai vannak: baháí vagyok, és ez a vallás tiltja a tudatmódosító anyagok fogyasztását. Nemrég vettem fel a baháí hitet, és eből kifolyólag az életem átszervezésén dolgozom, és bár nincsenek étkezési előírások a baháí vallásban, mégis annyira félek, és összevissza kapkodok, hogy hogyan kerüljem el a tudatmódosító anyagokat.

Annyira nem tudom, hogy mit csináljak, hogy a stressztől időnként kidobom a taccsot, és van, hogy egész nap nem kajálok semmit, csak gyümölcsöt, mert nem merek kajálni, mert attól rettegek állandóan, hogy tudatmódosító anyag kerül a szervezetembe.

Az egyértelmű, hogy a kávétmellőőzni kell, cigizni sem szoktam, meg az alkohol is kerülendő, ez egyértelműen le van írva a Kitáb-Í-Aqdasban, mármint az alkoholtilalom. A kávé meg tuti, hogy módosítja a tudatot. Drogozni sem szoktam, és az egyik legnagyobb tudatmódosító tényező, azt is tiltja az Aqdas, de én elvből nem próbáltam ki drogot soha.

Azt azonban nem tudom, hogy ehetek-e csokit, ihatok-e kakaót pl. meg hogy mikben van még tudatmódosító anyag, meg hogy a koffeines tea mennyire tudatmódosító.

Azt hallottam valahol, hogy a majoranna, meg a gyömbér is tudatmódosító hatású, és hiába kérdeztem rá erre egy szakács ismerősömnél, azt mondta, hogy hagyjam őt békén ilyen hülyeségekkel.

Kólát elvből nem iszok, abban még koffein is van rengeteg, de a tonikot, meg a Kanadadaryt, meg a fantát pl. nagyon szeretem, és nem tudom, hogy van-e benne tudatmódosító anyag, vagy nincs.

Ráadásul egy csomó kaja tele van mindenféle E-vel, meg színezékkel, és ezek között bizony lehet tudatmódosító anyag is. Sehol nem találok listát a tudatmódosító anyagokról/fűszerekről.

Ha valaki ezen problémám megoldásában tudna segíteni, és egy hozzáértő szakács, vagy élelmiszerszakértő tudna küldeni nekem egy ilyen listát,akkor annak én nagyon örülnék, és végre meg tudnám tervezni, hogy hogyan kajáljak,és hogyan ne.

Üdv: egy baháí csaj


2011. máj. 31. 22:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Te jó ég... Mert mi fog történni, ha egész véletlenül eszel egy szelet csokit? Rádszakad a plafon?
2011. máj. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs jobb dolgod?
2011. máj. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Még annyit, hogy az a baj, hogy az állatokat is mindenféle hormonnal/tápszerrel etetik, és ki tudja, hogy milyen tudatmódosító vegyszerek kerülnek a szervezetükbe.

Én nem akarok ilyen húst enni, mert akkor megsértem az Aqdas előírásait.

Könyörgöm, segítsen már valaki, mit csináljak??!

Vagy álljak át a bioétkezésre?

Üdv: a baháí csaj

2011. máj. 31. 22:52
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A bioban meg lehet, hogy műtrágya van. Nincs mit tenni, csak patakvizet ihatsz és mezei fűszálat ehetsz.


De most komolyan: ennyi erővel akár éhen is halhatnál.


Egy vallásnak nem az a lényege, hogy tönkretedd magad, hanem az, hogy minél boldogabb légy szeretetre és jóságra törekedj. Úgy is lehetsz te jó ember, ha kávézol, vagy néha elszívsz egy szál cigit, hidd el nekem.

2011. máj. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Kedves kommentelők!

Az a baj, hogy ti ezt nem értitek meg, sajnos.

Itt nem fejteném ki részletesen, mert ez nem a vallás topic.

Olyan ember írjon,a ki segíteni is tud.

Ha megeszek egy szelet csokit, és abban van tudatmódosító anyag, akkor megsértema Kitáb-Í-Aqdas erre vonatkozó rendelkezését, és ez hatalmas bűn Isten szemében.

Ha a csokiban lévő boldogsághormonok az egekbe szöknek a szervezetemben, akkor nekem röhöghetnékem lesz, és úgy nem lehet imádkozni, ha az embernek röhöghetnékje van.

Részletesebben nem magyarázom el, mert ez nem a vallás topic, akit érdekel, írjon privátot.

Üdv: a baháí csaj

2011. máj. 31. 23:01
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én most ettem meg egy tál tudatmódosító pacalpörköltet, és éppen most iszom rá egy-két méginkább tudatmódosító Pilsnert.

Neked is csak ajánlani tudom.

2011. máj. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Hol az összefüggés? Mi köze Istennek a Kitáb valamihez? Ez két külön vallás, nem? Akkor miért mosod össze? (persze ehhez kitáb izéhez nem értek)
2011. máj. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Utolsó, ezt te sajnos nem érted.

a jobban érdekel, írj privit, mert itt nem tudom kifejteni, mivel ez nem a vallás topic.

Üdv: a baháí csaj

2011. máj. 31. 23:11
 9/15 anonim ***** válasza:

Ha felvetted ezt a vallást, akkor gondolom valaki megismertetett vele. Gondolom jársz gyülekezetbe. Ott kellene érdeklődnöd (szerintem), hogy ők mit és hogyan étkeznek.

Ha elkezdesz gyakorolni egy vallást, akkor szerintem csak ők tudnak neked igazán ebben segíteni. (van egy olyan gyanúm, hogy itt csak vita fog kialakulni belőle)

2011. jún. 1. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 doboszoli ***** válasza:
Amellett, hogy tiszteletben tartom mindenki vallását,(amíg nem akar megtéríteni) javaslom, hogy szerezz be egy barátot, az lesz az igazi tudatmódosító.
2011. jún. 1. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!