Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem árulnak normális kávét?

Figyelt kérdés
Mindenhol ahol kávézásra is van lehetőség (dohányboltban, kisboltokban) amikor kértem egy hosszúkávét, általában egy apró barna pohárban adták, sokszor azt is csak félig töltve. Eddig csak a McDonald's-ban kaptam normál méretűt.

2022. okt. 2. 11:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%

Ha a minoseg a baj, ne mekibe menj hanem speciality kavezoba. Kaffa, freya, artzian stb

Ha a meret a baj, kerj nagyobbat. Vagy hosszukavet

2022. okt. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Minőség az nekem nem lényeges, bár dohányboltban egyszer előfordult, hogy savanyú (!?) volt a kávé. Pont az a baj, hogy hosszúkávét kérek, és keveset adnak, és nincs is nagyobb mert kis pohárban adják.
2022. okt. 2. 11:40
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne árulnának? Csak épp nyilván normális kávét kávézóban érdemes keresni, nem dohányboltban.
2022. okt. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%
Legközelebb mutasd meg nekik mennyi kávét kérsz.. én mindíg sokat adok ha hosszút kérnek, nem is értem mit szeretnek az berek a rövid presszo kávén
2022. okt. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Emberek*
2022. okt. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenhol ahol kávézásra is van lehetőség (dohányboltban, kisboltokban)"


Ne ezeken a helyeken akarj válogatni meg minőségi kávét inni. Itt jellemzően csak be van vágva valami kávéautomata, ugyanolyan ami mondjuk egy iskolában vagy kórház várójában is megtalálható.

Menj egy kávézóba, cukrászdába, étterembe és ott kérhetsz normális kávét is. A dohányboltos kávé meg egy szükségmegoldás, ami olcsó és gyorsan kész van.

2022. okt. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
"Ne ezeken a helyeken akarj válogatni meg minőségi kávét inni." Pedig néhány helyen elég komolynak tűnő géppel darálta és főzte az eladó, tehát nem automatás kávéról beszélek. De mint mondtam a mennyiséggel van a baj. A McDonald's-ban kaptam 12 oz-sat (355 mL) a Starbucksban is volt, de ezeken kívül soha nem is tudtam sehol ekkora mennyiségben kérni.
2022. okt. 2. 12:31
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél akor két kavet es ontsd ossze

Aki hosszab akarja szurcsolgetni a kavet ah menjen kavezoba. Aki meg csak a koffeinert issza az lehajtja az eros mini espressot azt megy tovabb

2022. okt. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"De mint mondtam a mennyiséggel van a baj. A McDonald's-ban kaptam 12 oz-sat (355 mL) a Starbucksban is volt, de ezeken kívül soha nem is tudtam sehol ekkora mennyiségben kérni."


Mert ezek kávézók vagy éttermek, ráadásul amerikaiak.

Amerikán kívül sehol sem dívik ezeknek a majdnem fél literes híg kávéknak a lögybölése. (De még egyszer mondom: kávézó, étterem, cukrászda: úgy csinálják, ahogy kéred.)

2022. okt. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
92%
Ha azt sem tudod, mit akarsz, nem csoda, hogy nem is azt kapod. A hosszúkávé az eszpresszó kb kétszerese mennyiségre. Amit te akarsz, az meg az americano. Európában nem igazán elterjedt az az agyon vizezett íztelen "kávé". Ettől függetlenül kávézókban kapsz. Már persze, ha megfelelő néven kéred.
2022. okt. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!