Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Hogy lehet mginni naponta 2-3...

Hogy lehet mginni naponta 2-3 L folyadékot?

Figyelt kérdés
Ha sima vizet iszok akkor az 1L után már visszajön(csak ha nagyon szomjas vagyok akkor nem), a savas víz meg gyomorsavat csinál. A cukros üdítők meg egészségtelenek.
2023. jan. 8. 23:40
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
80%
Smoothie, leves, tea, házi ice tea, pezsgötabletták 3-4 dl vízben, pl multivitamin, kalcium.
2023. jan. 9. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
15%
Vízből nekem se menne, sörből minden gond nélkül :D :D
2023. jan. 9. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
93%
Nyilván nem egyszerre kell elfogyasztani.Hanem egész napra elosztva.Megiszol mondjuk 2 óránként 3-4 deci vizet.Aztán reggeltől estig megvan az.
2023. jan. 9. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Nem egyszerre akarom meginni nyílván. Reggel iszok 1 kvt majd 2dl vizet. Majd 8 fele megint iszok 1kvt és vizes palackból kortyolgatok napközben, de egész nap elkínlódok egy 1.5L vízzel. Majd amikor hazaérek a munkából, akkor még iszok 2 pohárral, de azt sem egyszerre. Meg ebéd után meg 3 fele iszok még 1 kvt. De este már alig megy le a víz mert annyira nem csúszik.
2023. jan. 9. 05:55
 15/24 anonim ***** válasza:
88%

14


Esetleg megpróbálhatod kávé nélkül.Én reggel evés előtt megiszok másfél korsó enyhén citromos vizet.Majd reggeli után a maradék fél korsót.Engem ez az egy liter folyadék fölélénkít.Nem is fogyasztok kávét.Mert nem érzem szükségét.Szerintem reggel amúgy is ki van száradva a szervezet.Ezért úgy gondolom nem szerencsés rögtön kávéval kezdeni a napot.

Ha ehhez hozzászoksz,akkor nagy eséllyel könnyedén menni fog a napi 3 liter folyadék elfogyasztása..

2023. jan. 9. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
95%

Ha nem esik jól, ne igyál annyit!

Ez a 2-3 literes folyadék ajánlás amúgy az összes folyadékra vonatkozik, szóval ha megeszel egy fél liter levest, az is beleszámít.


Meg azért nyilván nem mindegy, hogy milyen évszak van, milyen munkát végzel, ennek függvényében napi 1 litertől akár 6-8 literig, bármi optimális lehet.

Ha egy 18 fokos irodában ülsz, és amúgy is vagy mondjuk 50 kiló, lehet, hogy másfél liter víz is elég.

Ha meg napkeltétől napnyugtáig 1 óra pihenővel füvet kaszálsz 40 fokban, és vagy mondjuk 90 kiló, 5 liter is lazán lecsúszik.

2023. jan. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

16


Olyant is hallottam,hogy az ajánlott folyadék mennyiségét testsúlyhoz igazítva határozzák meg.És 20 kilónként ajánlott minimum egy liter folyadék fogyasztása naponta.Mondjuk egy 80 kilós embernek 4 liter.

2023. jan. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

17, igen sok ilyen ajánlás van, meg sok befolyásoló tényező.


Elhangzott pl. a kávé. Na az mondjuk pont vízhajtó hatású, és azon kívül is vannak még természetes vízhajtó, vízmegkötő hatású élelmiszerek, alkohol, túl sós, túl cukros ételek, vagy akár "vesetisztító" gyógynövények...

Ez mind befolyásoló tényező, mint pl az is, ha valaki rendszeresen megeszik napi fél kiló gyümölcsöt.


Vér, vizetel mintából amúgy ez jól látszik ha kevés folyadékot iszunk.

Általános esetben, ha nem betegség miatt kell labor vizsgálat, stb, vizeletből akár ránézésre is látszik, ha valami nincs rendben.


Szóval ezeket az ajánlások nincsenek kőbe vésve, sok esetben többre megyünk vele, ha egyszerűen figyeljük saját magunkat.

2023. jan. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

18


Igen a vizeletből is látszik.Ha ki van száradva az ember.Olyankor sötétebb a színe.Tehát ha valakinek mindig ilyen a pisája,akkor nagy eséllyel nem fogyaszt elegendő folyadékot.

2023. jan. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 NTBS ***** válasza:
100%
Én folyamatosan iszok. Négy liter is elmegy naponta.
2023. jan. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!