Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Hány éves kortól engednétek a...

Hány éves kortól engednétek a cappuccinót vagy kávét a gyereknek/tinédzsernek?

Figyelt kérdés

A keresztfiam 14 éves és nagyjából 1 éve minden hétköznap (főleg tanítási napokon) reggel tejeskávézik. Péntek reggel viszont bent az iskolában ivott egy cappuccinot, ami miatt - ahogy megtudták - szóltak a szülei, vagyis az unokaöcsémék.


Valahol értettem a kiakadásukat, részben nem, hisz éppen az unokaöcsém volt az, aki már 13 éves kora - automata esetén - csak cappuccinot iszik, míg otthon tejeskávét vagy kávét tejjel.


A tejeskávé nem éppen azért lehet rossz, mert egy minimális szintig előidézheti, hogy a gyerek rászokjon a kávéra?


Tudom, hogy vérnyomásra a kávé és a tejeskávé jó. Nekem is már tini korom óta baj van a vérnyomásommal és kiskamaszként (12 éves koromtól) anyu sokáig tejeskávét adott nekem. Nagyjából 15 éves koromtól kávézom. 60 év alatt nagyon sok formáját kipróbáltam e koffeines ital fogyasztását..



2023. máj. 15. 16:58
A kérdező szavazást indított:
12 év alatt tejeskávét sem!
14 év alatt tejeskávét sem!
12-16 év között tejeskávét vagy max. cappuccino-t ihat, de csak napi 1 alkalommal.
14-18 év között max. napi 1 tejeskávé és max 1 cappuccino/kávét ihat.
Csak 18 év felett ihat cappuccinkávé!
Ha akar, akkor bármennyi tejeskávét, cappuccinot, kávét ihat már 14 éves kora előtt is.
14 éves kora előtt egyáltalán nem, de azt követően korlátlanul ihat tejeskávét, cappuccinót, kávét
15 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%

Gyerekkoromtól kezdve tejeskávézom, mert a kakaótól rosszul vagyok, a sima tejet pedig nem iszom meg.


Viszont ez máig nem változott, annyi, hogy délután megiszom egy eszpresszót, és ennyi.

2023. máj. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

#1

A gyerekkor lényegében 18 éves korodig tart. Hány éves korodtól tejeskávézol és hogy szoktál rá?

2023. máj. 15. 17:19
 3/18 anonim ***** válasza:
32%

Koffein mentes kávé nem gáz. Mert ha csak az íze miatt issza akkor a tejeskávé koffein mentes kávéval nem tragédia.

De ha azért, mert koffein függő, nem tud normálisan aludni, vérnyomás problémái vannak hosszú távon ez semennyire nem megoldás! Akkor inkább vitaminok, mozgás, jó alvási technikák és egy alapos orvosi vizsgálat.

2023. máj. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
11-12 éves koromtól én ittam otthon kávét úgy, hogy a kakaós tejbe volt öntve egy kevés. Apu elmélete szerint, egy kevés nem árt, "legalább javítja a vérkeringést". Nem mint ha baja lett volna a vérkeringésemnek. De egy minimális ízhatáson kívül az az egy csészényi feketekávé, úgy másfél liter kakaóstejben nem sokat jelenthetett. Szerintem, semmi gond nincs azzal ha abban a korban megiszik naponta egy tejeskávét, lásd, én sem szoktam rá, manapság is egyet iszok maximum kettőt egy nap. De van, hogy egyet sem. Biztos emberfüggő is, de általában semmi rossz hatást nem fog kiváltani ennyi mennyiség.
2023. máj. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
52%

Azért a részletek is fontosak. Miért inna egy gyerek kávét? Álmos? Akkor ihat egy felet, de utána átbeszéljük, hogy miért nem tudott eleget aludni, mit kell változtatni.


Ha csak az íze kedvéért inná, akkor veszünk koffeinmenteset.


Vérnyomás problémával orvoshoz fordulunk, aztán az ő javaslatát követjük. Ha kávét javasol, akkor azt.

2023. máj. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Olyan 5 éves korától "kavezott" a lanyom. Nyáron jegeskave, télen tejeskave. Egy adagban nincs több koffein, mint egy csésze teában vagy egy pohár kólában
2023. máj. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

"Péntek reggel viszont bent az iskolában ivott egy cappuccinot, ami miatt - ahogy megtudták - szóltak a szülei, vagyis az unokaöcsémék.



Valahol értettem a kiakadásukat, részben nem, hisz éppen az unokaöcsém volt az, aki már 13 éves kora - automata esetén - csak cappuccinot iszik, míg otthon tejeskávét vagy kávét tejjel."


Ki szólt kinek és ki akadt ki?

2023. máj. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

#7

Az unokaöcsém a gyerek apja. Ő szólt a gyerekének, mihelyst tudomására jutott az, hogy a fia vett egy cappuccinót az iskolai automatából. Egyébként maga a gyerek mondta otthon el a dolgot. Azért nem értettem az unokaöcsémet, mert ő még fiatalabb volt, amikor elkezdett cappuccinót inni.

2023. máj. 15. 18:24
 9/18 anonim ***** válasza:
Örülnék, ha soha nem innának ilyeneket
2023. máj. 16. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Tehát apuka kiakadt azon, hogy a gyerek kávézni, miközben tudja, hoyg kávézik. Ja. Érthető....
2023. máj. 16. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!