Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Hány éves kortól engednétek a...

Hány éves kortól engednétek a cappuccinót vagy kávét a gyereknek/tinédzsernek?

Figyelt kérdés

A keresztfiam 14 éves és nagyjából 1 éve minden hétköznap (főleg tanítási napokon) reggel tejeskávézik. Péntek reggel viszont bent az iskolában ivott egy cappuccinot, ami miatt - ahogy megtudták - szóltak a szülei, vagyis az unokaöcsémék.


Valahol értettem a kiakadásukat, részben nem, hisz éppen az unokaöcsém volt az, aki már 13 éves kora - automata esetén - csak cappuccinot iszik, míg otthon tejeskávét vagy kávét tejjel.


A tejeskávé nem éppen azért lehet rossz, mert egy minimális szintig előidézheti, hogy a gyerek rászokjon a kávéra?


Tudom, hogy vérnyomásra a kávé és a tejeskávé jó. Nekem is már tini korom óta baj van a vérnyomásommal és kiskamaszként (12 éves koromtól) anyu sokáig tejeskávét adott nekem. Nagyjából 15 éves koromtól kávézom. 60 év alatt nagyon sok formáját kipróbáltam e koffeines ital fogyasztását..



2023. máj. 15. 16:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, nagyjából első osztályos korom óta és NEM szoktam rá, már bocs.


Elmagyaráztam, miért iszok tejeskávét és nem pl kakaót, hiába innám szívesen.

2023. máj. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Hát 11, ha elsős korod óta kávézol folyamatosan, akkor rá szoktál 😘
2023. máj. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

#1 és #11

Amennyiben naponta iszol espresszót, akkor igenis rászoktál, csak nem tudod a szó jelentését ezek szerint. A tejeskávét értem, megértem.

2023. máj. 16. 12:36
 14/18 A kérdező kommentje:

Akkor rendezzük a sorokat.


Hány éves kortól engednétek a tejeskávé, cappuccino, kávé fogyasztását a gyerekeknek és milyen indokkal?


Ha a konkrét ok a fáradságérzet vagyis a kialvatlanságérzet, akkor nem biztos, hogy jó viszont sajnos sok esetben elkerülhetetlen, mert bejárós a gyerek, a suli mellett (saját döntéséből eredően) sportol, de még az edzések, meccsek után tanul.

2023. máj. 17. 10:16
 15/18 anonim ***** válasza:
Mint írtam, 5 éves korától kavezik. Az indok konkrétan annyi, hogy ízlik neki.
2023. máj. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
58%

14-es kommentre:


Egy gyereknek, (igen, 18 éves koráig) normál életvitel mellett, abszolút fölösleges a kávé, és nem igazán látok semmiféle indokot mellette.


A felsorolt tényezők miatt, miért lenne elkerülhetetlen??? Nem értem. A mondat első felében cáfolod a mondat második felét.

Hiszen a felsorolt "okok" (inkább ürügyek) maximum fáradság, vagy kialvatlanság érzetet okoznak, de azt mondod, arra meg nem biztos, hogy jó.


A lényeg: Én pl. anno szakmunkásba jártam, akkoriban még intenzíven tanították a szakmát, szóval 1 hét suli, 1 hét gyakorlat. Gyakorlatra, a város másik felébe jártam, busszal, szóval ahhoz, hogy 5:30-ra odaérjek, 3:30-kor keltem.

14 éves koromtól, fél négykor keltem, de ezt ilyen fiatalon az ember észre se veszi. Max az első 15 percben.

Ehhez nyilván időben le kell feküdni aludni, nem éjfélig gépezni, ha 9-kor kell lefeküdni, elegendő alváshoz, akkor akkor, ha 8-kor, akkor akkor.

Azon a kávé nem segít, ha valaki rendszeresen nem alussza ki magát!


A sport szintén nem indokolja. A suliban semmi fizikai fárasztás nincs, sport közben meg nem kell túl sokat agyalni, eléggé független egymástól a kettő. Na meg nem kell túlvállalnia magát.


De összességében egy fiatalnak ezek a tevékenységek minden stimuláns nélkül is beleférnek a bioritmusába, ha meg nem , akkor vegyen visszább!

Gyerekként, még megteheti!

Majd ha felnőttként nem teheti meg, az egy kicsit más világ lesz, de egy gyerek, legyen gyerek, és ne kávéval hajszolja túl magát.


20 éves koromban, folyamatos meló mellett, meg se kottyant, ha egy héten 2-3 éjszakát nem, vagy alig aludtam. Észre se vettem.

Most, 40 fölött, 1 átvirrasztott éjszaka után, 2 nap kell a regenerálódáshoz.

Kávét is 40 fölött kezdtem el rendszeresen inni, előtte teljesen értelmetlennek tartottam.

Félóra, 1 óra a hatása, addig kicsit megpörget, ha valaki ilyen félórás pörgetésekkel akarja túlélni a hétköznapokat, az már problémát jelez.

Nekem már van problémám, mert öregszem, de egy gyerek, olyan testben, olyan életmódot él, hogy ahhoz biztos, hogy nem kell kávé.

2023. máj. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Bár most már nyári szünet van, de azért a #14-re válaszolnák. A kérdésben említett gyerek sporttagozatos iskolába jár. Emelt számú testnevelés, több edzés, ami igenis fizikailag is kimeríti a gyerekeket. Egyébként az írásod szerint nemigazán sportoltál versenyszinten soha. Igenis át kell látni és gondolni minden mozdulatot az edzéseken és főleg a meccseken.
2023. júl. 1. 06:10
 18/18 anonim válasza:
Szerintem sokkal inkább a tejeskávé, cappuccino, mint az energiaital. Mondom ezt sportoló kamaszként.
2023. júl. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!