Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Milyen szobahőmérsékleten/mele...

Milyen szobahőmérsékleten/melegítetlenül inni teát, kávét?

Figyelt kérdés
Volt már aki kiprobalta? Eléri így is ugyanazt a hatást, vagy mindenképp jobb melegítve?

2023. júl. 20. 06:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Ízre ugyanolyan, de hidegen vagy melegen jobban esik, a szobahőmérséklet elvesz az élményből. A melegítéstől meg már csak rosszabb lesz.
2023. júl. 20. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Teát nem szeretem szobahomersekleten, a kávét igen. A hatasa ugyanaz.
2023. júl. 20. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ízre és hatásra szerintem ugyanaz. Én a filteres teát iszom teljesen hidegen nem annyira szeretem, bár nyáron elő szokott fordulni, hogy meg iszom hidegen. Hideg időjárásban nagyon melegen szeretem. Általánosagban meg kicsit, hagyom kicsit hüllni és langyos állapotban iszom. Összességében a filteres tea számomra jobb melegen.

A kávét is jobb szeretem melegen. Ha jeges kávét szeretnék inni azt általában veszem.

2023. júl. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor így iszom, élvezhető.Nyilván forrón, frissen többet ad.
2023. júl. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Teát igen. Nekem nem fura, semmi különös nincs benne, ízlik szobahőmérsékleten és hidegen is. Gondolom, nem véletlenül van jeges tea üdítőital, ami jég nélkül is jó.

Kávét is ittam már. Az nekem vagy frissen melegen ízlik, vagy jegesteának sok-sok jéggel. A szobahőmérsékletű olyan semmilyen.

2023. júl. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Meglehet mindkettőt inni mint bármely más italt pl sört, de pl számomra teljesen elveszi az élvezeti értékét.

A "langyos" nem is frissítő mint a hideg de nem is nyugtató mint a meleg.

A kávét imádom hidegen is, mármint hűtőben lehűtve vagy jéggel, ugyanígy a jeges tea. Legjobb! Ebben az évszakban amúgy is jobban esik a hideg. Próbálkozom nap mint nap espresso-nál melegen, de most egyszerűen nem esik jól ebben a melegben, majd télen fordul a kocka.

2023. júl. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
16 évig minden nap teát vittem suliba palackban. Lényegében sosem iszom melegen, csak szobahőn. Nekem ugyanolyan.
2023. júl. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nemigen szoktam nyáron teát inni - ha mégis, akkor jéghidegen - télen viszont gyakran, de akkor jó melegen. A kávé meg mindig legyen forró, a jeges kávé az más kategória, az nem a mindennapos rituálé része.

Langyosan, vagy szobahőmérsékleten egyiket sem szeretem.

2023. júl. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
30%
Ezt tényleg itt kell megkérdezni? Nem lenne egyszerűbb, és nem kapnál pontosabb választ, ha kipróbálnád?
2023. júl. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én mindent forrón iszok :D
2023. júl. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!