Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Energiaitallal mi a baj?

Energiaitallal mi a baj?

Figyelt kérdés
Kb ugyanaz mint a kóla vagy egy üdítő. Taurin sincs benne ezer éve. Mégis sokan elájulnak tőle. 2-3 naponta iszok 1 250 ml dobozzal. Kollegám is mindig mondja hogy iszod azt a szart..mikor napi 4 kávét megiszik. Az a büdös kávé miert jobb?
nov. 25. 18:30
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Nem véletlen, hogy ezeket az italokat saját felelőséggel kell fogyasztani.

A kávé is egy drog, csak a kultúránkba már jobban beleágyazódott. Én sem vagyok kávés, de energia itallal is vigyázok.

nov. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Miért lenne drog? Honnan szeditek ezt a hülyeséget? Ezaz energia ital téma is túl van misztifikalva. Ugyan annyira káros mint a kola, mert cukros szutyok csak van benne egykis koffein. Ami csak akkor káros ha valami érrendszeri betegseged van, de akkor a kv is az lenne.
nov. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Aminek értelme van az összetevőkből az a koffein ami csökkenti a fáradtságérzetet, emeli a szívritmust és a vérnyomást, az arginin ami NO fokozó ezáltal megnöveli a fizikai teljesítőképességet, valamint antidepresszánsként is működik, és glükóz ami növeli a vércukorszintet.


Ezek együttes hatása okozhat rosszullétet vagy ájulást, hogyha fizikai aktivitás vagy mozgás hiányában túlpörgeti a szervezetet.


Ami elég káros benne az a nátrium és magnézium karbonátok együttes jelenléte foszforsavval vagy citromsavval, mert ez vesekő képződést okoz.


Ha reggel az energiaital után csak ülsz az íróasztalnál akkor jobban jársz a kávéval. Ha fizikai munka jön utána akkor nem lesz sok bajod tőle, max 8-10 év múlva befigyel egy vesekő.

nov. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
Mértékkel nyilván belefér, ahogy a kóla vagy a kávé is. Nyilván az a gond ha valaki napi szinten akár több dobozzal megiszik. Függőséget okoz. Általában ha az ember már egy ideje fogyasztja, akkor megnő a toleranciája, és az 1 doboz energiaitalnak egyre kevesebb hatása lesz. És akkor elkezd napi 2 dobozzal inni, és így tovább.
nov. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
38%
Annyi erőt nem ad, hogy a dobozt kidobjad a kukába ...
nov. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%
Azért koffein van benne de a többi javarészt placebo.
nov. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
64%

Én nem szeretem olyan émelyítően édes nekem mint a méz!

Drog idézőjelbe mondják mert függőséget okoz, és káros mint a rendes drog!

Alkohol is "drog" mert függőséget okoz!

nov. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!