Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Megvennétek az ásványvízeket...

Megvennétek az ásványvízeket +50 forintért ezentúl?

Figyelt kérdés
jan. 5. 09:43
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
változó
58 szavazat
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
87%
nem értem miért kérdés ez...
jan. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
91%

vissza lehet vinni az automatába, visszaadják a pénzt


amúgy nem iszok palackozott ásványvizet, mert itt teljesen jó a csapvíz

jan. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
98%
Az ötven forintomat visszakapom ha visszaváltom a palackot. Így nem befolyásol ez az összeg.
jan. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
98%

Ha ásványvizet akarok inni, akkor úgy is megveszem, ha simán csak 50 forinttal drágább lesz (ami a mai inflációs helyzetben simán megtörténhet egyik napról a másikra).

A mostani "emelésnél" meg vissza is kapom a pluszt, ha visszaviszem a flakont, tehát nem kérdés.

Amúgy is szelektív kukába hordtam az ilyesmit, szóval az sem vág oda, ha kerülgetni kell itthon egy ideig.

jan. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
98%
Az 50 forint az betétdíj, szóval ugyanannyiért veszem a gyakorlatban.
jan. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
97%
Mivel nem lesz más így kifizetem.
jan. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
97%
Semmivel sem drágább, mint eddig, mert a + 50 Ft-ot vosszakapod, ha visszaviszed a flakont.
jan. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
95%

Volt olyan is az " átkosban", hogy a legtöbb üveges terméknek az árához hozzátették az üveg árát, aztán vissza lehetett váltani az üveget.Gyűjtöttük otthon az üvegeket, majd hó végén egyben visszaváltottuk egyben.

Betétdíjnak hívták.

jan. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 Justinianus ***** válasza:
18%

"Betétdíjnak hívták"

Most is annak hívják nem?

Visszajött a határkerítés, a háború, a hiánygazdálkodás, szénszszünet, a papírzacskó,

miért ne jönne vissza a betétdíj? :)

De a kérdésre válaszolva: én még életemben egyetlen forintot sem adtam ki palackos vízre, ha ingyen adnák, akkor sem cipelnék vizet a boltból.

jan. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
64%

Bőven átnyúlt az erre a rendszerre is, sőt ma is van úgy tudom. Egyes hálózatokban nincs. Vagy lehet, hogy már sehol? De nem 90 után szűnt meg.

PET-re nem volt, az igaz.

A környezetvédelem egyébként duma. Ha az lenne a fontos, akkor az üveg használatát követelnék meg és annak újrahasznosítását. De pl. a környékünkön szelektív kuka sincs az üvegeknek (boltoknál egyes helyeken látok).

Arra alapoznak, hogy sokan nem fogják visszavinni, inkább benyelik az ötvenest.

jan. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!