Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Megvennétek az ásványvízeket...

Megvennétek az ásványvízeket +50 forintért ezentúl?

Figyelt kérdés
jan. 5. 09:43
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Külön koreográfia elsajátítása szükséges manapság egy sima iváshoz is ám!
jan. 5. 12:57
 22/35 anonim ***** válasza:
92%

#18: persze, hogy sötétbarna lesz a szűrő, mivel kiszűri az ásványi anyagokat, amik elszínezik. Ha ásványvizet szűrnél rajta, még hamarabb elszíneződne, nagyobb mértékben. Tudom, hogy szeretik ezt elhitetni az emberekkel, hogy a csapvíz mennyire ártalmas, meg fúú milyen szuperek ezek a vízszűrők, de ismétlem: Magyarország településeinek nagy részén biztonságosan iható a csapvíz. De nagyon sok vizsgálat is van, ami térképen mutatja az esetleges veszélyeket. Valóban vannak olyan pontok az országban, ahol nem érdemes a csapvizet fogyasztani, de ennek könnyen utána lehet járni vizsgálati térképeken vagy közvetlen a vízműnél.

#Kérdező: 1) a rögzített kupakot le lehet szedni... :O 2) egyesével pénztárba állni valóban nevetséges, ezért kell egyszerre többet visszavinni. Vagy mondjuk havonta 1x olyan helyre visszavinni, ahol van automata, ugyanis a 400m2-nél nagyobb üzletekben kötelező. Ez komolyan ilyen problémát okoz?

jan. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
59%

#15 "Ez most ugyanolyan vergődés lesz a proliknak, mint annak idején a rögzített kupak..."

A rögzített kupak most is "vergődés tárgya", és teljesen jogosan, mert hülyeség. Elvileg az lenne az értelme, hogy a kupak is szelektív gyűjtésre kerüljön, ne legyen külön eldobálva pl. Csakhogy aki szelektíven gyűjt, az eddig is visszacsavarta az összenyomott palackra a kupakot, vagy külön gyűjtötte a kupakokat. Aki pedig eldobálta, az szintén kupakkal együtt dobta el a flakont, nem külön a kettőt. Viszont a rögzített kupak miatt már nem lehet azokat külön gyűjteni pl. beteg gyerekeknek, a szelektíven gyűjtött palackokról is el kell távolítani, ha újra akarják hasznosítani (mivel más anyagú, mint a palack), a már csak hab a tortán, hogy pl. a CocaCola rögzítési megoldása miatt nem lehet normálisan önteni a palackból...


#17 "én is vennék, de nálam okosabbak állítják, hogy a tisztított víz sem jó hosszú távon (hacsak nem szed mellé az illető multivitamint), mert nincs benne kellő mennyiségű ásványianyag" Tisztított víz NEM= desztillált víz.

jan. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
95%
Meg fogom venni, mert ugyan elvileg nálunk is jó minőségű a csapvíz, az íze viszont egyszerűen undorító.
jan. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
22%

Egyetlen amit elérnek ezzel, hogy a hajléktalanok fogják túrni a kukákat....

Aki akarta eddig is vitte a szelektívbe, így meg annyit értek el, hogy lehet cipelni vissza is a flakonok, tényleg annyira ez volt minden vágyam, hogy ahelyett, hogy szépen a kukával kivittem a pár flakon és bedobtam mellé a műanyaggyűjtőbe helyette tárolhatom itthon a flakonokat míg megyek legközelebb boltba.

jan. 6. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
Más országokban miért tud működni évekkel ezelőtt, itthon miért nem?
jan. 6. 07:05
 27/35 anonim ***** válasza:
92%

Nézd meg a válaszokat, majdnem mindenki azon hisztizik, hogy hogyan vigye vissza a flkaonokat, pedig ha hazavinni tudták az italokat, akkor ugyanúgy vissza is tzdnák vinni az üres (azaz jóval könnyebb) flakonokat, amikor legközelebb mennek bevásárolni.

A magyarok többségé egyszerüen ostoba és lusta, és "csak azért sem" akar tenni semmit, aminek értelme van, mert "ö úgyis okosabb mindenkinél"

jan. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 librikus ***** válasza:
46%
Bár nem ez a kérdés. Óeánjáró hajón utaztam többszáz vendéggel a fedélzetén. Éjjel amikor mindenki aludt a napi összegyűlt szemetet kidobálták a hajóból.
jan. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim válasza:
88%

#11-es:

Volt az PET-re is, vmikor '96-'98 körül szűnt meg. Előbb a félliteres, utána a 2 literes palackokat nem lehetett visszaváltani. A Coca-Colánál a címke felső részén volt egy sárga sáv, abba volt beleírva, hogy VISSZAVÁLTHATÓ.

jan. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim válasza:
89%
Gondolkodom egy szódagép beszerzésében, mivel szeretem a szénsavas vizet. Eddig a palackokat a szelektív kukába dobtam, de arra nem nagyon van kapacitásunk, hogy a palackokat sértetlen állapotban, üresen tárolgassam. Ezért próbálok valamilyen alternatívát találni.
jan. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!