Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Melyik a legKEVÉSBÉ vízhajtó...

Melyik a legKEVÉSBÉ vízhajtó hatású tea?

Figyelt kérdés

Szeretem a teákat, de azt kevésbé hogy utána milyen gyakran kell pisilni.

Melyik teának van a legenyhébb vízhajtó hatása?


(Hidegen szeretném inni, szomjoltó italként víz helyett, ha ez számít.)


febr. 14. 11:13
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
A gyümölcsteák. Pont olyan vízhajtás szempontjából mintha vizet innál
febr. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
62%

Eleve, a tea fogalma nem csak fekete, vagy épp zöld és hasonló eredetű társai (Camellia sinensis).

Így nem tudni, mire vonatkozik a kérdés, de előbbi kategóriában természetes a vízhajtó hatás, főleg a koffein / tein miatt, de még ez is lehet változó, egyénfüggő, hogyan hat valakire.

febr. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2

Most jelenleg bármilyen növény forró főzetére gondolok, szóval gyógynövények gyümölcsök is játszanak.

Tudom hogy eredetileg a tea az teacserjéből készül, de most nem fogalmaztam egyértelműen valóban.

febr. 14. 11:48
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Inkább hanyagold a zöld teát,oreganóból finomat lehet.Ha csak sima vizet iszol az után is sűrűn kell pisilni.
febr. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

Most nem nagyon értem, bocsáss meg. Ha bármilyen folyadékot iszol, azt előbb-utóbb ki is fogod pisilni? Minél többet iszol, annál többet fogsz menni. Jóval kevesebb az olyan gyógynövény, amely kifejezetten vízhajtó, mint ami egyáltalán nem az.


Milyen mennyiséget innál meg növényi főzetből?

febr. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#4

Zöld teát egyàltalán nem iszok mert attól kb 5 percenként kell rohannom pisilni :(


#5

Mit nem értesz? Sok tea vízhajtó hatású. Kb 2-3x olyan gyakran kell mosdóba mennem egy bögre tea (pl fekete tea) után, mint egy pohár víz után.

A napi vízbevitelem (1-2 liter) egy részét szeretném ezzel helyettesíteni mert sokszor unom az üres vizet. Szóval napi 5-15 deci lenne amit meginnék.

febr. 14. 13:59
 7/7 anonim ***** válasza:
74%
Rám a gyümölcstea is vízhajtó hatással van. És férjemre is.
febr. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!