Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Igaz, hogy a fekete teaban...

Igaz, hogy a fekete teaban otszor tobb koffein talalhato, mint a kaveban?

Figyelt kérdés

2012. nov. 7. 09:25
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem igaz.
2012. nov. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Igaz, bár én még nagyobb mennyiségre emlékszem, nem véletlen, hogy a sitten a "dobi" teából van.
2012. nov. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
lusta vagyok utánanézni a neten ( te megtehetnéd), de régről úgy emlékszem a fekete teában nem koffein, hanem tein van ... ami hasonló hatással bír mint a koffein ... szépen írd be a keresőbe
2012. nov. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Attól, hogy rosszul emlékszel, még nem lesz több benne...

[link]

2012. nov. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40%
hmmm .... rákerestem ... az oldal szerint a tein nem is létező valami ... nem tudom mennyire autentikus az ügyben az oldal gazdája, de jó böngészést [link]
2012. nov. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Phoney ***** válasza:
100%

Magában a teafűben van több kilónként, mint a kávébabban. De teából arányaiban kevesebbet használunk egy italhoz, mint kávéból. Ez le van írva ott is, amit 09:47 linkelt: „Tea contains more caffeine than coffee by dry weight.”


Ha fekete teával tömnéd meg a kávéfőzőt, lenne fetrengés:)

2012. nov. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
A kérdésre, miszerint ötször többet tartalmaz-e, az a válasz, hogy nem! ;)
2012. nov. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%

"A teakészítés a különféle kultúrákban más és más. Legelfogadottabb európai módja a levelek laza elhelyezése a teáskannában, nem pedig a teafilter használata. Forró vízzel kell leönteni, de nem szabad a teát öt percnél hosszabb ideig ázni hagyni (ezt a folyamatot az angolok brewing-nak vagy mashing-nek nevezik), mert ezután tannin szabadul fel, ami csökkenti a teofillin és koffein hatását valamint a teát " /wikipédia/


Ezek szerint jól emlékeztem az élelmíszer-áruismeret tanulmányaimra, mégiscsak van benne koffein, és ha úgy főznéd, mint a kávét, akkor kb. 50 szer erősebb lenne.

2012. nov. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

"Ezek szerint jól emlékeztem az élelmíszer-áruismeret tanulmányaimra, mégiscsak van benne koffein, és ha úgy főznéd, mint a kávét, akkor kb. 50 szer erősebb lenne."


Nem értem a következtetés lényegét. Hogy jött ki az 50? :))))

2012. nov. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!