Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » A teában van koffein? Ha igen...

A teában van koffein? Ha igen csak a zöld meg fekete teában?

Figyelt kérdés
2009. júl. 29. 22:00
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
feketében is meg a zöldben is. ilyen gyümölcsteákban meg gyógynövényteákban nyilván nincs
2009. júl. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
Van azokban is. Ha többet iszol belőlük, nehezen alszol el.
2009. júl. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

a gyümölcs ÍZŰ teában van, de a gyümölcsteában nincs

szerintem

2009. júl. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
72%

Igen, a teacserjéből készült tea tartalmaz koffeint, de a gyógyteák, gyümölcsteák, mint például a kamilla tea, nem.

Itt olvashatsz részletesebben a teákról: [link]

2009. júl. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
31%
22,16 ez nem igaz napi 3-4 liter teát iszom télen-nyáron és semmi bajom az elalvással. :D
2009. júl. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
A gyógynövényekből készülő teákban, gyógyteákban nincs, nem is szabad (most képzeld el, egy beteg ember szervezetét nem lehet koffeinnel terhelni). A többiben (szerintem) van. Kivéve, ha te magad készíted a gyümölcsből, te préseled, aszalod, szárítod a gyümölcsöt, akkor ha nem akarsz, nem lesz benne, de szerintem a boltiakba raknak.
2009. júl. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
23%
főleg teinek vannak benne, kevés a kofein
2009. júl. 30. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
9%
te utolsó annyira értesz hozzá hogy nem igaz. legalább ne szólaltál volna meg ha már ennyire tudatlan vagy. tehát nem "teinek" meg "kevés koffein" van benne hanem egy tein nevű vegyület, ami később a szervezetben koffeinné alakul át.
2009. júl. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
93%

Bagoly mondja verébnek, kedves utolsó hozzászóló :)

A "tein" egy nem létező vegyület, régebben használták ezt az elnevezést, amikor még azt hitték, hogy a teában található alkaloida-vegyület eltér a kávéban lévő "közönséges" koffeintől. A rideg valóság azonban az, hogy a teában az utolsó atomig megegyezően ugyanaz a koffein található, mint a kávéban.


Ha érdekel a téma, kicsit részletesebben utánaolvashatsz pl. itt is: [link]

2009. aug. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

a tea is tartalmaz koffeint,sokan épp ezért isszák

de a kólákban (pepsi stb)is sok a koffein,sőt fél liter kólában több van,mint 1 bögre(kb 1-2dl) kávéban! És szerintem az a fél liter kóla hamarabb lecsúszik

2009. aug. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!