Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Szerintetek milyen dolog hogy...

Szerintetek milyen dolog hogy egy 7éves gyereknek az Nagymamája alkoholmentes sörrel itatja a gyereket amire rá van írva hogy 18 év felett fogyasztható és 0.5% alkohol van benne ez szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés

2013. júl. 13. 21:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
67%

Gondolom nem erőszakkal nyomatja belé, és nem egy dobozzal, hanem csak egy pár kortyot.

Nem fog semmi baja sem lenni.

Ennyi idősen már én is ittam 2-3 korty kávét.

2013. júl. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 DukePool válasza:
63%
Szerintem a nagyit (obszcén szavak) szóval oda küldeném. A fiamat kávéztatták a nyári szünet alatt, minden reggel kapott egy erős feketét... mikor megtudtam azt hittem agyonverem őket (én mondjuk nem kávézom) csak elküldtem őket a pi..ba és azóta nem nyaralhat náluk csak ha én is ott vagyok. Egyszer mondjuk sógorom tolta a gyerek orra alá a sört olyan sallert kapott emiatt a sógor hogy leesett a székről. A gyerek 7 éves volt, a kávézos és sörözözős bekinálós időszakban.
2013. júl. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
54%
Felesleges. Ebből könnyen átválthat a gyerek idő előtt nagyobb százalékosra.
2013. júl. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%
Nekem egyik ismerősöm normális sörrel itatta a 3 éves gyereket, az meg úgy örült neki. Nem lett tőle semmi baja, nem kell annyira félteni őket.
2013. júl. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
74%

"Nem lett tőle semmi baja, nem kell annyira félteni őket."


Dehogynem kell annyira félteni őket a káros hatásoktól. Felelőtlenség. A fejlődő idegrendszert károsítja az alkohol, csekély mértékeben is károsító.

2013. júl. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat ment a pacsi!

várom a több hozzászólást is.

2013. júl. 13. 22:50
 7/20 anonim ***** válasza:
35%
Igen sok minden károsít sok mindent, mégsem törődünk vele. Nem kell ennyire szabályok szerint élni. Avval sem törődik a fele emberiség, hogy a cigi, az alkohol mennyire ártalmas. Ennyitől a gyereknek nem lesz semmi baja, nem kell mindent elhinni. Az viszont tényleg durva, ha kávéval itatták minden egyes nap, na az károsító hatású, viszont 3-4 kortyba még egy gyerek sem hal bele.. Főleg hogy a sörre azt mondják, hogy egészséges is.
2013. júl. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
58%
Egy ket kortytol semmi baja nem lesz, nem azt mondom, hogy igya mindig azt, de folosleges balhezni meg feszkozni... en is ittam neha egy ket kortyot, es rendszeren kaveztam mar 6-7 eves koromtol, mert imadtak az izet ..persze nem egy egesz cseszevel, csak par kortynyi adagot...most itt vagyok felnottkent,es biztosithatlak, hogy nincs semmi bajom, se idegrendszeri se mas... :D ennyit nem er az egesz balhe, ilyen kicsi osszetuzesek miatt kezd el romlani a csaladi legkor, es ha az egyszer megromlik, onnan mar nehez ujra jo kapcsolatot epiteni..inkabb ezt tartsd szem elott!
2013. júl. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
81%
Édesapám orvos. Kis koromban mindig nyúlkáltam a sör, a bor, a pálinka felé, ha az asztalon volt. Kíváncsi voltam 3-4 évesen, persze. Mindent megkóstoltattak velem, mert így rájöttem, hogy nekem az nem jön be, és nagyokat fintorogtam. Nem belémnyomták, nem egy felest öntöttek le a torkomon, nagyjából annyi volt, hogy egy kis kortyot ittam, vagy beledugtam a nyelvem. Amikor nagyobb lettem és már nem emlékeztem ezekre, ugyanúgy megkóstolhattam mindent. Mást is. Cognacot, pezsgőt, Bailey's-t. Túléltem, az idegrendszeremmel is minden rendben, köszöni szépen. Alkoholista sem lettem, a mai napig nem iszok soha, pedig már elmúltam húsz. A bulikat is kibírtam egy csepp alkohol nélkül. Sosem vonzott a részegség.
2013. júl. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Phoney ***** válasza:

A szokás (sörivás) szempontjából nem egész normális. A nagyi abban a korban nőtt fel, mikor még nem kellett félni tőle, hogy a gyerek 13-14 évesen alkoholizálni kezd, és valszeg nem is tud róla, hogy ez ma már másképp van.


Ha az alkoholtartalmától félted, akkor viszont felesleges (hacsak nem orrba-szájba ezt issza, de biztosan nem...). Az emberi szervezetben kb. heti 1 italnak megfelelő alkohol termelődik (főleg az étel bomlásakor), ami 10 doboz ilyen 0,5%-os sörnek felel meg. Ilyen mennyiségű alkohol mellesleg sokmindenben előfordulhat (megbontott gyümölcslé, házi bodzaszörp, stb.)

2013. júl. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!