Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos kisfiam nem hajlandó...

7 hónapos kisfiam nem hajlandó inni semmiből sem, hogyan tápláljak belé folyadékot?

Figyelt kérdés
Már az őrület határán vagyok! Kipróbáltunk 4 féle cumisüveget, 2 féle csőrös poharat, sima poharat. Naponta kb. 30 ml folyadékot sikerül nagy nehézségek árán "beleöntenem". Nagyon aggódom miatta, itt a nagy meleg, félek hogy kiszárad. Még kap anyatejet naponta 2-3 alkalommal, de nincs sok tejem. Akármivel próbálkozom, mindenből játékot csinál, ha véletlen a szájába kerül némi folyadék, kilöki a nyelvével. Próbálkoztam már vízzel és édes löttyökkel is, de egyikre sem kapott rá. Megőrülök!

2013. júl. 23. 11:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Vegyél fecskendőt és fecskendezd bele, ha nincs más. Igyatok előtte ti is, hogy lássa, ha kér a poharatokból adjatok belőle.
2013. júl. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatod kiskanállal is, hátha úgy elfogadja. De nem feltétlenül kell direkt innia, megteheted, hogy az ennivalóját (pl. főzeléket) hígabbra készíted a megszokottnál, ill. megkínálhatod különféle levesekkel is, ez mind-mind ugyanolyan, mintha inna egy pohár vizet. Ill. egy csomó gyümölcsnek nagyon magas a víztartalma, pl. őszibarack, dinnye, ez is beleszámít a folyadékfogyasztásba.

Ne őrülj meg, nem fog szomjan halni a bébid. :)

2013. júl. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A lányommal is ez a helyzet, én emiatt a főzelékét és az esti tejpépjét jó hígra csinálom.

Ha extra meleg van (mint pl. ami most is jön), akkor szinte félóránként mellre teszem (nekem se jön már sok) és ha kell, kiskanálból adok neki vizet. Fele így is kifolyik, de valami lemegy a torkán.

2013. júl. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nurofenes fecskendő :), kiskanál, az én nagy poharam, kis vízzel higítottam a főzelékét.
2013. júl. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


Mi ilyet használunk, igaz ez szlovák, de gondolom Magyarországon is lehet hasonló kupakkal kapni.


Előnye, hogy nem folyik ki könnyen a víz belőle és hasonlóan a szopizáshoz erősebben kell megszívni...

2013. júl. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!