Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Miért nem isznak az emberek...

Schocko kérdése:

Miért nem isznak az emberek csapvizet?

Figyelt kérdés
Úgy látom, az emberek (kivétel az idősebb korosztály) elszoktak a csapvíz ivásától. Mindenféle löttyöket és csomagolt vizeket isznak, holott azok semmivel sem egészségesebbek a csapvíztől, még az egészségesnek beállítottak sem. Van valami ésszerű érv a csapvíz mellőzésére, vagy ez csak egy modern hóbort?

2013. okt. 10. 15:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Ásványvíz,én azért szeretem mert bubis.Ezért kicsit hasonlít a kólára,de mégse cukros stb. Így inkább azt iszom.

ui: Sokszor sok helyen a csapvíz förtelmesen rossz.

2013. okt. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

én ásványvizet iszom. nagyon ritkán iszom cukros löttyöt.


félek a csapvízben lévő mindenféle szeméttől. hormonoktól, gyógyszermaradványoktól stb...

2013. okt. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
42%
Egy 2010-es tanulmány szerint a palackozott ásványvíz ezerszer egészségesebb, tisztább, mint a csapvíz, bár ezt a jóeszű emberek tudják is. Sajnos a víztisztító rendszer nem tud mindent kiszűrni a Dunából/Tiszából, mint például a gyógyszerek hatóanyagait sem (itt nem algopirinre gondolok, hanem komolyabb gyógyszerekre), és ezért van az is, hogy sok orvos mondja, hogy a nők ne nagyon iszogassanak csapvizet, mert a vízbe bekerülnek a fogamzásgátló egyes összetevői, és ezért van az, hogy ahogy haladunk az idővel, a nők egyre nehezebben esnek teherbe. Legalábbis azok a szakemberek, akik a tanulmányt készítették, ezt írták le benne.
2013. okt. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
És igen, ahogy az első írja, sokszor nagyon rossz a csapvíz. Ízre, szagra...
2013. okt. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
43%
Mert bedőlnek az agymosásnak, hogy ásványvizet kell inni, vitamint kell szedni, és sok egyéb hasonló reklám sugallatára.
2013. okt. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Én nem azt állítom nem jó a csapvíz.Sőt van nagyon finom is.

De rengeteg helyen már szagra förtelmes,nemhogy ízre.

Ásványvíz ivóként meg semmi bajom.. ugyanúgy kapok vitamint bármiből.

2013. okt. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
64%

Én otthon csapvizet iszom (német kis falu, finom a víz, hajajj, mint kiskoromban nagyszüleimnél az ártézi kútról!), munkában mentes vizet, mert azt lehet hidegen kapni, a csapból meg csak meleg jön hogy ne azt vedeljék. Aljas fogás, de beválik, mert sokan lusták magukkal vinni otthonról.


Egyébként szerintem azért szoktak el sokan, mert egyrészt az ásványvíz egészségesebb, másrészt az elmúlt 10-20 évben rengeteget romlott (szerintem) a csapvíz íze.

2013. okt. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
78%

A magyarországi (nem csak a miénk, de most legyen erről szó) csapvizek bármilyen vízvizsgálati teszten átmennek. Egyedül mondjuk egy nagyon rég épített épületnél lehetnek ezzel gondok a vezetékrendszer miatt. De ezeket cserélni szokták.


A szteroidos dolog sem áll fenn. A Duna (és más folyókéból is) vizéből tényleg kimutathatóak a szteroid- és nem szteroid alapú gyógyszerkészítmények anyagai, de a csapvizekből már nem.

Ezeket is rendszeresen vizsgálják.


Leggyakrabban még az ásványi anyag tartalmak miatt isszák az emberek az ásványvizeket, de rengeteg vizsgálat bizonyítja, hogy a csapvizek egyáltalán nincsenek ebben sem lemaradva. Sőt, sok ásványvízben kevesebb vagy épphogy annyi az ásványianyag tartalom mint a csapvízben.


Gondolom (persze ez nem bizonyítható, ezért mondom így), az ásványvíz gyártó cégek is készítenek, ill támogatnak olyan tanulmányokat ahol az ásványvíz előnyeire hívják fel a figyelmet. Ez nem meglepő és pláne nem egyedi, a dohánycégek is így csinálják és az alkoholgyártók is. Az emberek meg mindig ráharapnak ezekre és jobban terjednek az ilyen hírek. Annak ugye nincs semmi hírértéke, hogy a magyar szakemberek mindennap vizsgálják országszerte az ivóvizek minőségét.

2013. okt. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
71%

" és ezért van az is, hogy sok orvos mondja, hogy a nők ne nagyon iszogassanak csapvizet, mert a vízbe bekerülnek a fogamzásgátló egyes összetevői, és ezért van az, hogy ahogy haladunk az idővel, a nők egyre nehezebben esnek teherbe. Legalábbis azok a szakemberek, akik a tanulmányt készítették, ezt írták le benne."


Igen, én is olvastam egy tanulmányt, csak valószínűleg nem a női lapozón, hanem tudományos forrásból. Az ivóvízben található hormonmennyiség jelenleg annyi, mintha évente elfogyasztana az ember 1db! fogamzásgátló tablettát :))) Aki emiatt lesz meddő/esik nehezen teherbe...hát, annak nem a csapvízzel vannak bajai :D

2013. okt. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
A teherbe eséses dolog biztosan nem a víz miatt van (nem hiszem, h lenne olyan vizsgálat amelyben csapvizet ivók és nem ivók teherbeesési arányát vizsgálná, másrészt éppen a csapvíz malmára hajtaná a mai helyzet a vizet, mert azok esnek kevésbé teherbe, akik nem csapvizet isznak), hanem a gyermekvállalási életkor kitolódásával (tizenévesen még pillanatok alatt teherbe estek volna azok, akiknek most 35 évesen nem megy könnyen) és a test nem megfelelő állapotával (túl sovány, túl kövér, rossz fizikumú...)...a víz tisztasága sem lehet kifogás, többször ellenőrzött, mint a legtöbb ásványvíz...
2013. okt. 10. 16:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!