Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Miért nem isznak az emberek...

Schocko kérdése:

Miért nem isznak az emberek csapvizet?

Figyelt kérdés
Úgy látom, az emberek (kivétel az idősebb korosztály) elszoktak a csapvíz ivásától. Mindenféle löttyöket és csomagolt vizeket isznak, holott azok semmivel sem egészségesebbek a csapvíztől, még az egészségesnek beállítottak sem. Van valami ésszerű érv a csapvíz mellőzésére, vagy ez csak egy modern hóbort?

2013. okt. 10. 15:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Szívesen iszom a csapvizet ha olyan. Sajnos nálunk pont nem az. Hófehér, mikor kiöntöm a pohárba, és utána is marad valami hülye mellékíze.

Viszont a nagyszüleimnél nagyon finom a víz.

2013. okt. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 doboszoli ***** válasza:
Felénk a Mátra adja a csapvizet, jó, tizta, iható.
2013. okt. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Debrecenben nem szeretem a csapvizet, rossz az íze, és gyorsan meg is romlik ha állni hagyod. Pesten jó a víz. Most külföldön élek, itt is finom a víz. Egyébként a csapvíz Magyarországon mindenhol bevizsgált, és iható.


Én egyébként nem hiszem hogy az emberek nem isznak csapvizet, inkább csak nem látod, mert az ember általában otthon iszik csapvizet. Ha elmegy valahova, dolgozni, iskolába, stb, akkor nem a piszoár melletti csapból fog inni, hanem elmegy a vízautomatáig, és tölt vagy vásárol magának.

2013. okt. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Én is csapvizet iszok. Kiengedem egy 2literes flakonba, és abból iszogatom. Frissen engedve nem ízlik, de így igen.
2013. okt. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 lencsefőzelék ***** válasza:
59%

Miért káros az ásványvíz?

[link]


[link]


Amúgy itt egy teszt a(z ásvány)vizekről:

[link]

2013. okt. 11. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
na fa@za. most már tényleg nem tudom mit igyak.
2013. okt. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

én is ásványvizet iszok. eddig azért, mert zuglóban ahol laktam, olyan iszonyatosan klóros a víz, hogy ne tovább, az íze se volt jó, de szagra egyenesen szörnyű. a növényeim se bírták. most elköltöztem falura, itt meginnám HA nem lenne régi a ház, régi vezetékekkel, a vízzel együtt jön a rozsda is. ezeket te se innád meg szerintem, de azért csak vagdalkozzál, hogy aki ásványvizet iszik az agymosott majom.

a szüleimnél pl nincsenek ilyen gondok, ott megiszom.

2013. okt. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 palacsinta1992 válasza:
mert pl. Abonyba, csak sárga a csapvíz, fáj a hasa az embernek tőle, Pesten néhol túl klóros a víz, valahol zöldesebb,nah pont ezért az emberek nem isznak csapvizet.
2013. okt. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Mert idióták.

Egy víztisztítóval nemcsak sokat spórolnának, de még cipekedniük sem kéne. Az eldobott műanyag palackokról nem is beszélve. Egy jó reklámmal bármit el lehet adni az arra fogékonyaknak.

2013. okt. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Mert a városokban nem jó az íze. Az ásványvíz tisztább, egyértelmű, és szénsavas, számomra jobban oltja a szomjat. és még csak nem is drága dolog, nem szentkirályit kell venni. 26 éves vagyok, csapvizet akkor ittam egész éltemben, ha elfogyott az ásványvíz, max fél napra. Vagy ha kis faluban voltam, vagyok, telken, kerti csapból nagyon finom hideg tiszta víz jön, de itthon, a városi, nem nem, csak ha nincs más.
2016. ápr. 22. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!