Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szerintetek hány féle rakott...

Szerintetek hány féle rakott krumpli létezik? Mennyire kreativak ebben dologban az emberek?

Figyelt kérdés
2013. júl. 11. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahány ház annyi rakott krumpli és mindegyik tökéletes.
2013. júl. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát számot nem tudok mondani, de tényleg rengetegféle módon készítik. Nem hinném, hogy össze lehet számolni. Én pl. főtt tojással, tejszínesen-vajasan készítem, de sokan csodálkoznak, hogy nem teszek bele kolbászt, borsót, stb. Kefirrel szerintem isteni!
2013. júl. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi a füstölt kolbászt felszeljük, egy pici zsíron átforgatjuk. Azt a paprikás zsiradékot tesszük az egész alá. A kolbászt is a két réteg krumpli közé, de a karikára szelt főtt tojást is oda rakjuk. És mi még előtte a krumplit is megfőzzük. Tehát minden hozzávaló már kész, gyakorlatilag csak azért rakjuk a sütőbe, hogy a tejföllel és egymás ízével össze-érjenek, összesüljenek.
2013. júl. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Csak ezen az egy oldaon mennyi van:

[link]

Ennél még ezerszer több lehet, nagyon sok variáció lehetséges.

2013. júl. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyon kreatívak benne :) Én már rengetegféléről hallottam. A miénk is egyéni, hozzánk passzol. Hús sosem volt benne, de ma már tejfölt sem eszünk, így nyilván az sem (ilyen verzió még nem volt, de lesz). Zöldség (cukkini, karfiol, répa, ilyesmik) viszont igen, mert kedveljük. Hagyma ipari mennyiségben... A fűszerezés is változó, most épp a szerecsendióval szimpatizálok, bár krumplinál a kakukkfű is gyakran eszembe jut, onnan pedig az alma, jó ez a három együtt...

Nem szoktam tartani magam receptekhez és szokáshoz is ritkán...

2013. júl. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A klasszikuson kívül ezernyi változatról olvastam már, sőt vendégségben ettem is egészen meglepőket is.

Bár igazán azon lepődtem meg, hogy az emberek milyen találékonyak, ha egy rakottkrumplit kell összedobni.

tipikusan az a kaja, ahol működhet a fantázia, és nem kell aggódni, ha valamilyen "szokásos" összetevő hiányzik.mindig akad valami, amivel akár egyedivé is tehetjük ezt a remek találmányt.

2013. júl. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!