Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Most vettem egy kávéfőzőt, a...

Most vettem egy kávéfőzőt, a kőzcsappal gőzőltem tejet, de nem a várt eredmény lett, épp, hogy a tetején lett egy kis tejhab. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
2,6%-os tej elég hozzá?
2015. ápr. 1. 22:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Próbálj kisebb mennyiséget gőzölni.
2015. ápr. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ismerős helyzet. Nem tudom, hogy te milyen tipusút vettél, de a milyénk nem olyan nagyon professzionális, hogy jó tejhabot készítsen. Amit sajnáltam, mert imádom a latte-t.

A 2,8%-os tej is jó, de a 1,5%-os tejjel is lehet már tejhabot csinálni. A zsírosabbal krémesebb lesz a kávé.

Én feladtam a kísérletezgetést a kis gőzcsappal és ilyet vettem: [link]

Nem drága, praktikus és könnyen kezelhető.

2015. ápr. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Többszöri próbálkozásra meglett a hiba, nem mozgattam folyamatosan habosítás közben.

Így már sikerül 1,8 és 2,6%-ossal is :)

Próbáld ki 2., hátha neked is sikerül is, az elején kijövő vizet pedig egy másik bögrébe folyasd, habosítás közben pedig egy kört írok le felülről lefelé. :)

2015. ápr. 1. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!