Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Melyik habverő lenne a jobb?...

Melyik habverő lenne a jobb? (a cukrász habverő vagy a rugós habverő)

Figyelt kérdés

Piskótát szeretnék sütni, de a Robotgép egyik keverő kanala meghibásodott.

A kérdéseim részletesebben :

- 1 keverőkanállal használható a robotgép, vagy inkább ne próbáljam ? ( bekapcsoltam persze működik úgy is, de a célnak is eleget tenne?)

- Rugós habverőnk is van, de az sem a legújabb már, de még használható.

- Cukrász habverővel is fel lehet verni a tojásfehérjét, úgy hogy kemény legyen.

[link]

Az a gond, hogy cukrász habverővel még nem próbáltam ki és pazarolni nem akarok, félek is , hogy a végeredmény nem lesz olyan mint a rugóssal ill. a Gépivel.



2014. febr. 22. 15:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Láttam már sokszor, hogy van aki cukrászhabverővel veri, és úgy is lehet, igen. Magam még nem próbáltam.


De a régi jó rugóssal biztos tökéletes hab lesz, csak nem szabad lustának lenni. Szerintem még pihésebb habot is csinál ez, mint a robotgép. Régen csak ezzel vertem habot fel.


Robotgép 1 keverővel is habosít. De valami oka csak van, hogy nem megy a másik... Nehogy leégjen a robotgép a kezedben! Inkább javíttasd meg!

Most meg hajrá a kézi erő, bármelyik verővel!

2014. febr. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a válaszod.

Az a gondja a gépi habverőnek, hogy az egyik kanala hibás, eltörött, már a 2. javítása.

Szóval a gépnek semmi baja.

:) Régen sem volt robotgép és mégis szép, finom sütik készültek, szóval igen megcsinálom kézivel.

Itt a melyikkel- dolgon töprengtem.

De segítettél, köszi ismét.

2014. febr. 22. 16:11
 3/10 anonim ***** válasza:
Én rugóssal csinálnám (Mamámnak csak olyan volt és isteni sütiket készített). Próbáltam már cukrász habverővel is és sikerült is, csak sokkal több időbe telt, mint a rugóssal.
2014. febr. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
rugós. nagyanyáink tudtak valamit.
2014. febr. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem van mindhárom.mármint kétféle kézi, és a gép.

tapasztalatom az, hogy a spirális erős rugóssal nagyon gyorsan lehet, jó minőségű kemény habot verni.

2014. febr. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ja hogy a kanál vagy mi tört el, az más ja. :)

Fél kanállal eddig csak pohárban habosítottam tejszínt, 2 kanál nem fért bele. :)) Tojásnál nem alkalmaztam.


Azt megkérdezhetem, hogy mit értesz a kanál 2. javításán?

Hozzányomtátok az tálakhoz keveréskor, és elkopott, majd eltört és ezt javítottátok??? Jól sejtem?

És hogy javítottátok, megcineztétek, vagy mi???


Kíváncsi lennék, mert nekünk is van egy törött, és nem jutott még eszünkbe javítani, pedig a gép maga jó. Egy ideig elmenne még, vagy jó lenne tartaléknak.

2014. febr. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amúgy a cukrászhabverős habverést tv-ben láttam többször, és férfi szakácsok/cukrászok kavartak vele. Szerintem több szusz kell hozzá, mint a rugós lefelé csattogtatni. :)
2014. febr. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek a választ, rugóssal csináltam :)
2014. febr. 23. 18:45
 9/10 A kérdező kommentje:

tegnap 19:21

Valószínűleg az is benne van a meghibásodásban, hogy régi, és hogy sokat használjuk (de leginkább műanyag tálaink vannak).


A javítás egyszerű hegesztés volt amit a nagypapánk csinált.

Egy ideig ki tartott, aztán megint meg kellett.

Most szerintem szétnézünk hátha van ilyen keverő kanál valahol, vagy gépcsere lesz.

2014. febr. 23. 18:51
 10/10 A kérdező kommentje:
* kitartott , megkellett
2014. febr. 23. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!