Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szójatej, mandulatej, mogyorót...

Szójatej, mandulatej, mogyorótej, kókusztej egészségesek? Alpro termékekre gondolok, az nem izgat mennyire hízlalnak, az egészség a lényeg. Tejérzékeny vagyok, ilyeneket viszont ihatnék csak nem tudom mennyire jó.

Figyelt kérdés
Esetleg készítenék belőlük kakaót, kávét...
2014. máj. 22. 12:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Szója nem jó, többi igen ha nincs hozzájuk adva cukor.
2014. máj. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sajnos mindegyik összetevőlistája így kezdődik: ivóvíz, cukor... :( Ehhez képest viszont nagyon alacsony a kcal tartalmuk szóval nem értem. Az ízük sem cukros. Van cukormentes is, de csak a szójaitalból. Meg vagyok lőve. :D
2014. máj. 22. 13:06
 3/3 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok cukorfóbiás. Ez mit jelent?


Azt hogy ektomorf testalkattal nem hízom el sem cukortól sem rizstől (nyilván nem eszem direkt nagyon nagyon sokat), attól pedig nem félek hogy majd egyszer kicsit rossz hatással lesz az egészségemre a cukorfogyasztás, de lehet egyszer majd döntés alapon teljesen elkerülöm.


Ez alapján? Pár deci 'cukros' növényi tejtől amúgy semmi bajod nem lesz, inkább elvi kérdés hogy ilyet iszol-e.


Szerintem, ha fogyni akarsz akkor inkább készíts magadnak tejet vagy vegyél mentest.


Mindez csupán elvi téma, ugyanis kis mennyiségű cukor nem okoz anyagcserezavart hízást, meg semmit, csak nem baj ha az ember kicsit odafigyel az igényességre, mint ahogyan írni is szoktam a kommentjeimet.


Innentől ez a te döntésed, ha iszod az se baj, ha nem iszod akkor az sem.


A tehén tejben is van cukor, pár deci esetén annak sem a cukortartalmával van probléma (mármint nem csak a tejérzékenyek, hanem minden ember esetére értem most).

2014. máj. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!