Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A tehéntej helyett mit érdemes...

A tehéntej helyett mit érdemesebb fogyasztani? Rizstej, szójatej, kókusztej?

Figyelt kérdés
Nektek mi vált? Melyik volt a legfogyaszthatóbb? Én eddig kókusztejet próbáltam,de eléggé eltántorított az íze. Viszont le akarok szokni a tehéntejről,mert amikkel tele a bolt,az mind agyon hormonkezelt löttyök.

2015. máj. 7. 18:08
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Bocsánat, lemaradt a kérdésem vége, siettem.

Szóval nektek mi vált be?

2015. máj. 7. 18:09
 2/11 anonim ***** válasza:
23%
Ami nem tehéntej, az is mind mesterségesen előállított lötty. Vegyél UHT tejet, legalább 2,8 %-ost. De ha kapsz házitejet, az a legjobb.
2015. máj. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én mandulás, diós, mákos kókusztejet iszom, szerintem nagyon finom. De nem muszáj tejet inni. Nem lehet egyszerűen normális ételeket enni és vizet inni, ha az ember tejet nem akar...?


A szóját kerülöm, ha nem ázsiai és erjesztett egyben, a rizstej baromira olcsó és egyszerűen készíthető, kakaóval iható is, de azzal együtt sem az esetem, ízt tekintve sem.

A híres dobozos kókuszkrém nekem nem ízlett, csak a saját kókusztej (még csak nem is rendes friss kókuszból, csak reszelékből, de itt nem mindegy, melyiket használjuk. ízben is másak, s itt a kén-dioxidot kerülöm).

De a kávéba zsírtejet teszek, amiben hol van kókusztej, hol nem. Tojássárgája, kókuszzsír, víz az alapja.


De voltak évek, amikor semmilyen tejre emlékeztető dolgot nem ittam.

2015. máj. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
28%
Feltalálták a házitejet észlény. Ráadásul még olcsóbb is, mint a bolti utánzat.
2015. máj. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
44%

"...mert amikkel tele a bolt,az mind agyon hormonkezelt löttyök."


Miért hazudsz?

2015. máj. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Valóban lehet házitejet is venni, az azért sokkal jobb, mint a boltiak. Bár a felnőttek nem csekély részének az is rosszul esik, ilyenkor jöhet a többi tej vagy egyszerűen a tej elhagyása.

Én már tuti rosszul lennék a tejtől, sok éve nem ittam.

2015. máj. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

Kb. 12 éve iszik házi tejet a család. Nagyon szeretjük, viszont a bolti löttyöt nem innám meg. A szójatej is lehet génmódosított szójából. Szerintem ezek a pótlékok is mindenféle löttyük.

Persze más, ha valaki érzékeny a tejre.

2015. máj. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Én a lekváros-kolbászos, de méginkább a mustáros-tejfölös kecsketejet szeretem!
2015. máj. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat! Kivéve A 4/7 és az 5/7 válaszolók kommentjét. Nagyon buta emberek lehettek. Ha valaki kitesz egy kérdést, amire normális választ vár, akkor arra nem ilyen faragatlan stílusú választ érdemel a másik. Azt meg senki se kérte, hogy hatalmas unalmatokban ide kommenteljetek mindenféle bökdösődő félmondatokat. Szerencsére nem vagyok veletek egy szinten. Ehhez többet nem is fűznék.


A házi tejet sajnos nem bírom meginni. Így az kilőve. A bolti tejeket meg nem bírja a szervezetem, mint kiderült. Folyton tele leszek pattanással tőlük és az orvos azt mondta,hogy azért,mert tele vannak az állatok nyomva mindenféle szerekkel és aztán mi meg isszuk az agyonkezelt végterméküket.

A 2. válaszolónak is köszönöm a tippet, jól hangzott. Nem, nem szeretném a tejet elhagyni,mert nagyon szeretem a müzliket, gabonapelyheket és ezek tej nélkül érdekesek lennének... de amúgy, normálisan táplálkozom! De kellenek ezek az elcsábulások is.

Úgy hiszem veszek mindenfélét apránként és kitapasztalom,mert itt sokra nem jutottam. De köszönöm annak, akiben segítő szándék volt!

2015. máj. 7. 22:02
 10/11 anonim ***** válasza:

Én azt mondom ha teheted vegyél háztól tejet!

Piacokon meg kisebb boltokban lehet kapni általában nagy rozsdamentes acél tartályból töltik az üvegekbe!

Persze ha azonnali fogyasztásra kell pl a munkahelyen akkor jó a bolti tej is! De ha süteményeket vagy krémeket szeretnél főzni amibe kell a tej akkor a házi tejet javaslom!

2019. jan. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!