Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » A zero fanta és a zero cola...

A zero fanta és a zero cola tényleg nem hízlal?

Figyelt kérdés

2015. nov. 14. 15:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
50%
...
2015. nov. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
tényleg
2015. nov. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%
nem hízlal, csak rákkeltő
2015. nov. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy ha egészen 16 éves koromig egyetlen pohár kóla csúszott le a torkomon (ebből állapítottam meg hogy nem ízlik) akkor most hogy már ízlik és megiszom belőle 2 litert 2 hét alatt aztán egy fél évig megint egy kortyot sem az olyan rákkeltő lenne :)
2015. nov. 16. 20:48
 5/20 anonim válasza:
100%
Ne legyél már kötekedő szerencsétlen. Ilyen mennyiségben semmi sem hízlal.
2015. nov. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

"nem hízlal, csak rákkeltő"


..mint a füstölt hús, füstölt szalonna, a nitrites pác só, a dohányzás, az utcai levegő az autók között, a napsütés, az élet. Minden ami jó vagy hasznos és körül vesz minket árt nekünk, de nem is keveset. Eddig még mindenki bele pusztult 150 évnél kevesebb idő alatt.


...és most épp a sokak által fogyasztott "0" kalóriás Cola ártana ebből? Árt, persze, hogy árt a benne lévő édesítőszer. Igaz, nem annyira mint a cukor, amitől sok ember kap szívinfarktust és sztrókot ha túlzásba viszi.


Árt minden, úgy mint sok más ami körülvesz minket, a fertőtlenítő kézmosószertől a rovaritószer maradványáig . Ne félj, egyszer majd úgyis meg fogsz halni, mint mindenki más. El fog az jönni, csak várd ki, még ha százhúsz évig is kell várni rá.


Tudom, egy optimistább befejezést írhattam volna, de ha már valaki a diétás Colától is fél...

Különben a cukros cola többet árt!

2015. nov. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Jagello válasza:
Az utolsó válaszolóhoz szólva is kérdezném, hogy valóban bele kell-e törődnünk az egészségtelenségbe? Az általad említett dolgokba, amik sajnos igazak. Vagy esetleg tehetünk-e az ellen, hogy ebben a harcban inkább győzzön az, hogy valaki 110 évesen mély álmában megy át a túlvilágra, mintsem 40-50 évesen hosszú terápiák, kínok közepette hagyja el a földi létet? Úgy gondoltam, mivel felvetődött ez a kérdéskör megközelítem máshonnan. Egyébként az eredeti kérdésre válaszolva az, a test a méreganyagok is zsírban raktározza így azokat növelheti a colában található sok nem emberi fogyasztásra szánt összetevő.
2015. nov. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

"Az utolsó válaszolóhoz szólva is kérdezném, hogy valóban bele kell-e törődnünk az egészségtelenségbe?"


Nem kell beletörődnünk, mert ha elpusztul az emberiség a sok maga gyártotta környezeti szennyezéstől és az ősemberek óta folyamatosan egyre halmozódó környezeti ártalmaktól, akkor sokkal egészségesebbé válik a bolygó.


...de akkor már kinek, mondhatnánk önzően.

A többi kevésbé környezet szennyező állat fajnak, mert nem csak az emberi élet létezik egyedül ezen a bolygón!

2015. nov. 22. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Igen, amiket felsoroltál az mind nagyon gáz és nem ártana már abbahagyni ilyen mérgező hulladékok gyártását és fogyasztását.


Ha természetellenesen élsz/táplálkozol, akkor ne csodálkozz ha természetellenesen fogsz meghalni.


Persze hogy mindenki meghal 150 év alatt, nem is a halált akarom elkerülni, egyszerűen a halálig a lehető legtovább és legegészségesebben szeretnék élni.


Ha ez neked nem érték, akkor szard le nyugodtan hogy mit eszel/csinálsz.

2015. nov. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Ehhez el kell kerülni azt a néhány természetesnek mondott halál okot, mint az érrendszeri betegségeket és a rákos kórókat stb.. most nem jut eszembe több hirtelen.


Ezekre az emberek egyes csoportjai kimondottan betegség típus specifikusan hajlamosak a szülők, nagyszülők és dédikék örökölt génjeitől függően.


Nagyjából mindenki tudja, a felmenők között, esetleg csak idősebb korukra milyen betegségek fordultak már elő. Nagyjából arra számíthat ő is és annak a kockázataitól érdemes különösen óvakodnunk.


Pl az én felmenőimnél nem volt rákos megbetegedés, így arra olyan nagyon nem számíthatok, de a szív és érrendszeri kórok sajnos sokunkat érintettek és a cukorbetegség is több vonalon előfordult nálunk. Azóta megjelent nálam is a cukor betegség, ami kockázati tényező az érrendszeri betegség típusra.


Viszont ha rendben tudom tartani a vércukor értéket és mozgok is eleget, akkor nyugodt lehetek, hogy nem fog nagyon rövid időn belül elvinni ez a betegség.


Még 2008-ban (amikor kiderült a cukrom) de utána még két évig a kardiológus az ultrahang képen rendszeresen szív billentyű vastagodást állapított meg, ami közben pár év után egyszerűen eltűnt, elmúlt. Ez azután tűnt fel a kardiológusnak ami után gyakran járok a hegyek közé biciklizni és szedem ezeket az omega-3 olaj kapszulákat. A bringa túrák alatt rendszeresen 140-160 körül ketyeg a pulzusom. Szedem az említett halolaj kapszulát és a CLA kapszulát ami szintén az érrendszert tartja tisztán. Szedek koleszterin csökkentő gyógyszert is amiről valami természetgyógyász igen rosszakat mondott a rádióban, de amikor el akartam hagyni annak a hatására, akkor kezdődtek volna az érrendszeri gondok, ezért utána dupla adagban kezdtem el megint szedni az orvossal egyeztetve. Az, a kiegészítők és az intenzív mozgás egyértelműen sokat jelentett nálam pozitív irányban. Rendben tartják a szervezetemet.


Ez nagyjából úgy tehető át "A zero fanta és a zero cola" vonalra, hogy a cukros italoktól nagyon gyorsan meglátogathatnám kényszerfuvarral a sírásót, de a különböző édesítő szerekkel még eléldegélhetek és aktív mozgással még egy ideig minőségi aktív életet tudok élni.


Mindenkinek más ártalmas mint az egyéb betegségekre hajlamosaknak.

Vagyis semmiről nem jelenthetjük ki, hogy mindenkinek az a káros, mert másoknak éppen az ellenkezője jelenti az életveszélyes kockázati tényezőt.

2015. nov. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!