Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Ha naponta meg iszok 1 liter...

Ha naponta meg iszok 1 liter gyümölcs levet, attól tudnék hízmi?

Figyelt kérdés
Ha emellett rendesen ètkezem. Reggelore sok pirítos, ebèdre főtt ètel, leves, vacsira is valami szendvicsszerű vagy tojás. Ès közben nassolnèk gyakran. Pl. csipszet vagy pattogatott kukoricát.

2016. jan. 9. 11:04
 1/7 anonim válasza:

Én azt vettem észre, hogy azért sok kalória van egy liter narancslében pl. 444 kaloria van benne, ami már nem kevés. Szerintem ha tudod, mellőzd a gyümileveket, és mást(vizet, teát)igyál helyette.

De nem a világvége az a 444 kaloria, csak tartsd be, hogy 2000 kaloria alatt eszel. Ha fogyni szeretnél, akkor szerintem 1600-1700 kaloria között, vagy alatta legyél nap végére.

2016. jan. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia. Igen tudsz tőle hízni, mivel teli van cukorral. De ezt nem ajánlom, mert a cukor egészségtelen, és ásványi anyagokat használ el a szervezetedből a lebontása. A hízást ne úgy érd el, hogy sok zsírt, és cukrot fogyasztasz, mert a végeredmény nem fog tetszeni, másrészről pedig rosszat teszel vele a szervezetednek. Ha valóban erősebb, vaskosabb akarsz lenni, akkor izomerősítő edzést kell csinálnod, és mellette egészségesen, teljes értékű ételeket fogyasztanod. Hidd el, hogy kb akármin is élsz, zsírból így is úgy is eleget (sőt sokat) viszel be, de mivel mindenkinek másmilyen a szervezete, másképpen dolgozzuk fel. Valaki hízik tőle valaki nem, testalkat függő, de a szerveknek nem igazán előnyös (ld. koleszterin szint).

Izomerősítést nem úgy értem, hogy feltétlenül kondiba kell járnod, és tápl. kiegészítő porokat szedned, vannak otthoni erősítő gyakorlatok is pl. a calishtenics nevű sport is ezzel foglalkozik. A vitaminokat, és ásványi anyagokat viszont mindig szedni kell. Ha majd izmosabb leszel a testzsírszázalékod is könnyebben fog nőni.

2016. jan. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ne nassolj és ne igyál minden nap gyümölcslevet. Hízhatsz, de hájas leszel, nem egészséges.

Ha hízni akarsz, akkor egyél többet, mint eddig, de normális kajából.

Meg ha nem vagy beteg, akkor majd úgy is jönnek a kilók maguktól, ahogy múlnak az évek.

2016. jan. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

Soha nem értettem, miért lenne jobb a normál súlynál könnyebb lenni pl 5 kg-val, mint nehezebb, ugyanennyivel, hiszen ilyenkor még egyiknek sincs hátulütője.

Nem igaz, hogy az évek alatt jönni fognak, nem minden embernél van ez így. És azt sem értem, ha pl egy ducira azt mondják fogyjon, miért nem lehet egy vékonyra azt, hogy hízzon?

Ha a kérdező hízni szeretne, és nem izmosodni, akkor egyszerűen csak több kalóriát kell ennie, mint amennyit a teste eléget. Ilyen szempontból teljesen mindegy, hogy miből jön az a kalória. Az nem mindegy, a megevett termékekben mennyi cukor meg só/zsír van, és azt aláírom, hogy erre oda kell figyelni.

2016. jan. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Esélyes, hogy megdobja a kalóriabeviteledet (könnyű bevinni s nem laktat valami jól, bár ebben az emberek nagyon eltérnek).

De én személy szerint egészségesen ennék (hogy ez ki szerint mi, az változó, sőt emberfüggő. nekem az erősen szénhidrátszegény táplálkozás passzol, ennek megfelelően igen magas a zsírbevitelem. elég szépeket írnak eme étrendre, de a fő, hogy hozzám passzol. van, aki kikészülne tőle, éppúgy, ahogy én a kevés zsírtól és sok szénhidráttól), a mennyiséggel változtatnám, hogy most tömegelek vagy szálkásítok...


A fentiekben a tojáson kívül nem látszik értelmes étel, illetve a főtt étel bármilyen lehet...

2016. jan. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%

Amúgy a fogyókúrásban és a testépítő rovatban rengeteg embert láttam már, aki a minimális zsírbevitel alatt maradt. Simán megtehető, bár nekem is fura, hisz a minimálisan szükséges zsírmennyiség nem olyan nagy. De azért van, aki párolt csirkemellen él párolt zöldséggel és a tojásból maximum a fehérjét eszi meg.

Pedig a zsír esszenciális tápanyag, hasonlóan a fehérjéhez (csak abból több kell, kivéve egyes fanatikusok véleményét) s ellentétben a szénhidráttal.

2016. jan. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Te agyra fogsz hízmi!
2016. jan. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!