Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Fekete tea kedvelők, tanácsok?

Fekete tea kedvelők, tanácsok?

Figyelt kérdés
Üdv! Rengeteg fekete tea fajtát, márkát ittam már, de eddig mind filteres volt. Szeretnék kipróbálni egy teafüves változatot, milyen márkákat kedveltek, részesítetek előnyben? Miben más az elkészítési módja, forrázni szabad-e, esetleg áztatni meddig érdemes a csersav miatt,

2016. márc. 5. 13:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen jó, én a legolcsóbb konzum teakeveréket használom. Ezeket a bergamottos earl grey fajtákat nem kedvelem igazán, kiérződik a mesterséges aroma. Egyszer ittam egy filteres The Nations Tea elnevezésű teát, mait azóta sem látok és találok sehol, az mennyei volt. Tulajdonképpen csak forrázni kell a szálas teát és kb. 5 perc után elválasztani a folyadékot levelektől. Frissiben nem érződik a csersav, legfeljebb ha állt már, sőt rajta a levélen. A hozzáadott tej viszont megköti a kazeinnel a csersavat és egyben nagyon kellemes új ízt kölcsönöz neki.
2016. márc. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A bergamotos ízesítéseket annyira én sem kedvelem, a tej kazein tartalmát és csersavval való reakciójáról pedig még nem tudtam
2016. márc. 6. 13:39
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak 1-2 percig áztatod a füves teát semennyi csersav nem fog kioldódni, sajnos hülye magyar szokás hogy minél tovább kell áztatni a teát hogy "minden kioldódjon belőle"

Személyes kedvencem a kínai füstös fekete teák, de egy jó Assamot sem vetek meg.

2016. márc. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Kim Bo Mao ***** válasza:
100%
Én is kínai fekete teát (sokszor zöldet is) szoktam inni. A feketéhez nagyon jól illik a tej és tényleg "lágyítja". Pár percnél nem igazán szabad továbbáztatni, de ez ízlés kérdése. Az ázsiaiak egy része elég "erősen" issza a teát, tehát sok teafűvet tesz bele és a kancsóban/csészében hagyják a teafüvet amíg ki nem isszák a teát. Ha esetleg laktózérzékeny lennél egy másik alternatíva lehet egy kevés jázminrizs beletétele, az is lágyít rajta.
2016. márc. 24. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A túláztatás nem jellemző rám.


Kínai teát még nem ittam, esetleg -ha még visszanéztek- tudnátok válaszolni ide -hogy másnak se kelljen keresgélni ha ide téved-, hogy honnan szereztek be egyes teákat. Internetről rendeltek esetleg egy teabolt? Főváros vagy egyéb megyeszékhely?


Válaszotokat köszönöm

2016. márc. 26. 23:33
 6/13 Kim Bo Mao ***** válasza:
100%
Hát személyszerint ellátogatok egy "kínai" piacra (pl.:sárkánypiac) és ott egy élelmiszeresnél (általában ahol egzotikus dolgokat is árulnak nem csak csokit). Ott szokott lenni még jázmin tea ami nagyon illatos zöldtea, nagyon finom. (Budapest)
2016. márc. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi újból.
2016. márc. 28. 01:57
 8/13 anonim válasza:
100%

Ezt a teaházat nagyon tudom ajánlani:

[link]

Kínai tulaj, hatalmas választék, és remek eladók, akik minden kérdésedre tudnak válaszolni, és mindenben tudnak segíteni.

2016. ápr. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi, sajnos nem Pesten lakom, ott több teaház van. De aki Csongrád környékén lakik annak ajánlom a Latin negyedet
2016. ápr. 4. 18:18
 10/13 anonim ***** válasza:
A Twinings-et tudom ajánlani. Angol márka elég jó.
2016. ápr. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!