Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ki szeretném próbálni a...

Ki szeretném próbálni a vegetariánus életmódot. Hogyan kezdjek hozzá? Mi az ami legyen otthon? Olcsóbban jövök ki? Könyveket, videókat tudtok ajánlani? Minden érdekel, különösképp kidolgozott étrendek, tanácsok!

Figyelt kérdés
Jelenleg húst is eszem, "normál" módon folytatom mindennapjaim, kávé cigi is játszik
2015. aug. 5. 09:23
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi hogy szója semmiképp!! Ha jól tudom a halat még szabad fogyasztani
2015. aug. 5. 09:27
 2/29 anonim ***** válasza:
2%
Ha azt akarod, hogy hiánybetegségeid legyenek, akkor legyél vega.
2015. aug. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim válasza:
46%

Keress olyan ételeket, amik jól pótolják a húst, egyél sok egészséges vegakaját, és ha minden oké nem lehetnek hiánybetegségeid, hiszen a húst hejettesíted valamivel.


Tehát először mindenképpen nézz utánna, hogy miből mennyit kell enni, hogy egészséges maradj, mert a zöldségek gyümölcsök laktatóak kis mennyiségben is, ezért gyakrabban kell enned belőlük elegendő mennyiséget.

Nem tudom miért akarod elkezdeni, de ezt nem lehet csak úgy, bármikor elkezdeni, mert ha egyik pillanatról a másikra, nem biztos hogy hozzá tudsz szokni, és bajok lehetnek

2015. aug. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
a lényege az lenne a dolognak hogy a konkrét hústermékeket hagynám ki az étrendből. Szóval Sertés, csirke, marha, pulyka... etc. ÉS ezek nélkül kellene valami olyan ami jó lehet a további táplálkozás szempontjából. Eléggé sokat eszem... A hal maradhat. Étrendet tudtok ajánlani ?
2015. aug. 5. 10:00
 5/29 anonim ***** válasza:
60%
A vegák azért vegák elvileg, mert nem akarnak "élőlényt" enni. Ja, de a hal nem élőlény, bocsánat.
2015. aug. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
71%

Miért akarsz vegetáriánus lenni? Ha cigizel, nem hiszem hogy egészségügyi megfontolásból, ha pedig halat akarsz enni, akkor nem az állatok szeretete miatt.

Én 12 éve vagyok vegetáriánus (lakto-ovo) és semilyen hiánybetegségem nincs. Az a fontos, hogy figyelj a megfelelő fehérje bevitelre (hüvelyesek pl, tojás, tejtermékek) Nézz utána, hogy mennyi az optimális napi fehérjebevitel, és aszerint tervezd meg az étrended. A húst szejtánnal pótolhatod, ha nem akarsz szóját enni, de sok más alapanyagból lehet olyan ételeket főzni, amit eredetileg hússal készítenek (pl tojásfasírt, karfiolpörkölt). Én még fehérjeturmixal szoktam kiegészíteni az étrendem, akkor különösen fontos, ha sportolsz is.

2015. aug. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Érdekel és ki szeretném próbálni. Szeretem az állatokat, viszont úgy gondolom hogy első körben elég annyi húst elhagyni hogy csak hal maradjon. Aztán ha bejön, lehet fejleszteni. Nincsenek ilyen kifejezett kaják vagy étrendek csak annyi hogy nem eszel húst? Mivel pótolod a munkhelyi felvágottas/sonkás szendvicset ? A pörköltet? A vasárnapi húslevest? Ilyen dolgok érdekelnének....
2015. aug. 5. 11:35
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Kaukázusi kefír kiflivel. Munkatársam egész nap el van vele, nem értem, hogy nem unja, vagy miért nem éhes mellette...
2015. aug. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
A lényege ennek az életmódnak nem csak az, hogy húst nem eszel, hanem állatok megölése nélkül táplálkozol. Ez azt is jelenti, hogy a zselatinos tortát sem eszed meg.
2015. aug. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj kérdező, ha halat is fogyasztasz, nem leszel vegetáriánus. Az más kérdés, ha fokozatosan akarod elhagyni, de ha egyáltalán nem, akkor hülyeség az egész kérdés.
2015. aug. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!