Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Tanácsok, ötletek, alkoholról...

Gyümölcskosár kérdése:

Tanácsok, ötletek, alkoholról való leszokásról?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, ha 2 éve iszok vörösbort, ( régebben napi szinten másfél litereket), 44 éves nő vagyok. Ne vessetek meg ezért, tudom hogy ez egyáltalán nem jó, de mára már nagyon lecsökkentettem a napi adagokat. Naponta már csak 2-3 dl. iszok, nem vagyok erre büszke, de legalább leszeretném tenni az italt, végleg. Mostanában azt vettem észre, hogy már ettől a kis mennyiség hamar megárt, és rosszul is vagyok tőle. Utána néztem sok helyen, hogy a szervezet előbb, utóbb kimerül az alkoholtól, ez igaz? Mi a véleményetek erről? Tanácsok? Tudom, hogy sokan kerültünk már ilyen helyzetbe, ezért kérlek titeket, hogy ne durva válaszokat irjatok! Válaszokat előre is köszönöm!
2015. márc. 18. 17:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ha megárt, rosszul is vagy tőle, akkor miért iszod meg? Amúgy már az is nagy eredmény, hogy jócskán csökkentetted az adagot, és az is, hogy le akarod tenni végleg. Határozd el magad, dötsd el, hogy nem iszol többet (ez a döntés a legnehezebb, mert nagyon komolyan kell gondolni), aztán csak képzeld el mindig, milyen jó lesz pia nélkül élni. Ha igazán vágyol erre, nem lesz nehéz. Sok sikert!
2015. márc. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

próbáld meg, hogy milyen érzés ital nélkül. ha nem igazán érzed a késztetést akkor egyszerűen lefogsz tudni szokni.


amúgy mindenről úgy lehet csak leszokni, hogy eldöntjük magunkban és be is tartjuk.

2015. márc. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szió!


Hol laksz?

Hasonló helyzetben vagyok, mint te, életkorunk is hasonló.

Én ugyan nem borozom, sört szoktam inni, mert a tömény alkohol ízétől undorodom, és a bortól is.


Én is azt vettem észre, hogy egy nagyobb buli után 2 napot is regenerálódom :(


Intenzíven gondolkodom azon, hogy segítséget kérjek, csak egyedül nehéz. Nagyon örülnék, ha találnék egy Pesten lakó, egyéb szempontból rendezetten élő hölgyet, akivel tudnék erről beszélni, esetleg együtt mehetnénk AA klubba.

2015. márc. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az első válaszolónak irom, hogy utána néztem a neten rengeteg helyen, hogy csak igy lehet végleg letenni az italt, ha fokozatosan csökkentjük az adagokat. Remélem már csak napok kérdése, hogy letegyem végleg. Igen hatalmas erő,és önfegyelem kell ahhoz hogy megálljam, hogy ne igyak, de egyszer már sikerült, csak mindig jött valami lelki trauma ami miatt visszaestem. A rosszullét az jelenti nálam, hogy megiszom részletekben azt a 2-3 dl. tehát nem egyszerre, majd az ital elfogyasztása után 2 órával pánikroham tör rám. Sajnos a pánik nálam nem új keletű dolog, gyógyszer is szedek rá de keveset, és amig nem ittam jól is voltam. Persze tudom, minden a fejben dől el. Létezhet szerintetek, hogy amióta keveset iszok, állandóan éhes vagyok? Egyépként régebben is szerettem enni. És köszönöm, hogy nem néztek le emiatt! Eléggé nagy baj, hogy ez velem is megtörtént!
2015. márc. 18. 21:03
 5/13 anonim ***** válasza:
az éhesség azért is lehet, mert ezzel próbálod elterelni a figyelmed az italról.
2015. márc. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A második kedves válaszolónak igaza van abban, hogy bróbáljam ki, hogy egyáltalán nem iszom, és milyen ital nélkül élni! Na igen nagyon jó volt anélkül élni, remélem ez hamarosan igy is lesz!
2015. márc. 18. 21:10
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen lehetséges hogy az éhség ezért van, hogy ne az italra gondoljak! De azelőtt is sokat ettem, szerencsémre nem vagyok hizásra hajlamos, igy ehetek bármennyit!
2015. márc. 18. 21:12
 8/13 A kérdező kommentje:
Szia harmadik válaszoló! Pesten lakom, egyépként rendezetten, és valóban felvehetjük a kapcsolatot, mert számomra is jó lenne beszélgetni, hasonló "cipőben" járóknak! Ezek szerint egy úr irt nekem? Gondolom, igen!
2015. márc. 18. 21:15
 9/13 anonim ***** válasza:

Szió!


A #3. vagyok, és nem úr, hanem nő.


Nagyon örülnék, ha megismerhetnélek, persze, ha akarod.


Viszont, amiben teljesen biztos vagyok, ha valóban csak 2-3 dl bort iszol, akkor nem attól vannak a tüneteid. Valószínűleg pánik betegséged van, ami teljesen független a minimális alkoholtól (2-3 dl).


Nekem is van pánik betegségem, pontosabban erősen klausztrofóbiás vagyok. A mindennapi életvitelben nem zavar, elköltöztem földszintes lakásba, így nem kell lifteznem.


Egészen biztos vagyok abban, és ezzel szerintem az orvosok is egyetértenek, ha 2-3 dl bor miatt vannak problémáid, annak nem az az oka, hanem valami más. Az baba adag.


A napi mennyiséged az nem sok. Messze nem az alkesz kategória. Mások bőven többet megisznak, és eszükbe sem jut, hogy gond lenne.

Te nem a piától vagy rosszul, hanem pánik beteg vagy, ami talán jobb egy fokkal, és könnyű összekeverni a kettőt. Nálam úgy kezdődött az ivás, hogy a pánik betegségemet akartam legyőzni....


Aztán eljött eljött az a pont, hogy önálló életre kelt.


A legfontosabb lépésen túl vagy, mert rájöttél, hogy valami nem oké.


Mehetsz házi orvoshoz, besétálhatsz a legközelebbi kórházba (írtad, pesti vagy), vagy kereshetsz alternatív megoldást, mint AA, és egyszer megfordultam náluk, nagyon pozitív véleményem van, bár lehet kerület függő, a Támaszpontok.


Nagyon drukkolok neked, és bármikor rám írhatsz, örömmel veszem.

2015. márc. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

" hogy amióta keveset iszok, állandóan éhes vagyok"


Nos, az alkoholban rengeteg kalória van, egyrészt.


Miután nem iszol (a 2-3 dl bor szinte semmi), a tested kezd észre térni és hiányolja a minőségi tápanyagot. Egyél sok húst, zöldséget, gyümölcsöt. És nem tudom, milyen anyagi helyzetben vagy, de ha megengedheted magadnak, akkor egy nagy dózisú vitamint készítményt is szedj. Főleg legalább B vitaminokat.

JK vitamin ( [link] )



Egyébként nem is értem a kérdést, 2-3 dl borról senki nem szoktat le, mert az semmi. Elvonón körbe röhögnek ilyen mennyiséggel. Orvos dettó. Ez nem mennyiség. Én, mikor kórházba kerültem, nem 3 dl bort ittam, hanem 7 decit, de nem borbók, hanem töményből. Régen volt, szégyellem, de neked nem az alkohol a fő problémád, hanem valami más.

2015. márc. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!