Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » A zoldteat keverhetem gyogynov...

A zoldteat keverhetem gyogynovenyekkel? (Harsfa pl)

Figyelt kérdés
Most epp keszitettem egy bogre olyat amibe tettem kinai szalas zoldteat meg egy kis szaritott harsfaviragot is. Szerintetek jo lesz?

2016. jún. 13. 22:39
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
En ha kjnai zoldteat iszom altalaban, olyan 4-5 korul szoktan elaludni...remelem neked nem ez fog tortenni tole, de amugy barhogy jo keverni a teakat, bar kevesbe talan a filteres teat.
2016. jún. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Zöld teát ne keverj gyógyteákkal, mert a zöld tea ázási ideje 2-3 perc, míg a gyógyteáké 10-15 perc, így a zöld tea megkeseredik, ráadásul tele leszel koffeinnel és ha este iszod, nem fogsz tudni aludni. Gyógyteákat gyógyteákkal keverj, mondjuk kamillát hársfával, ha már mindenáron keverni akarod őket.
2016. jún. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Amit az előző írt, jogos, bár ha valakit nem zavar a hosszan ázó zöld tea, akkor próbálkozhat. S van zöld tea, ami hidegen is kiázik, egy éjjel alatt, az már passzolhat mondjuk csipkebogyóteához, amit úgysem forró vízzel készítünk... Az ízekkel nincs baj, egy csomó ízesített zöldtea van, némelyikben rengeteg bogyó is van és iszonyúan túlaromás (svéd karácsony volt a neve vagy mi, egyszer vettem, kegyetlen :D).


Hogy ki tud jól aludni éjféli teázás vagy kávézás után, az emberfüggő. Rám kicsit sem hat egyik sem, most is ittam egy bögre fekete teát s mindjárt megyek a másikért, mert zöld sajna pont nincs, pedig arra vágytam.

2016. jún. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
zöld teának még 2-3 perc se kell. csak leforrázod és már iszod is. japánok is így isszák.
2016. jún. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Total ellentétes a két tea hatása és ahogyan az előttem szólók is írták, máshogyan kell elkészíteni.

Én a zöldteát vagy magában iszom, élénkítő hatása miatt főleg, de nyáron aszalt gyümölcsökkel szoktam ízesíteni, de semmiképpen nem gyógyteákkal.

2016. jún. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szerintem mentaval tok jo keverni
2016. jún. 21. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!