Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Össze keverhetem szerintetek...

Össze keverhetem szerintetek a 2 fajta rízst?

Figyelt kérdés

Van 1dl thai jasmin rízsem ,és 1dl thai basmati rízsem.

2dl rízs kellene nekem.

Rizibizit főznék.


2014. jan. 5. 11:28
 1/3 anonim ***** válasza:
szerintem simán. olajon picit pirítod, utána a 2 deci rizst leöntöd 4 deci vízzel, megsózod, és a legkisebb lángon/fokozaton addig főzöd, amíg a víz majdnem teljesen elpárolog. akkor lekapcsolod a platnit/lángot stb, és pár perc múlva kész lesz. utána már akár borsóval is elronthatod, de én inkább külön enném a borsót és a rizst. :)
2014. jan. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Honnan vannak a rizsek? Ha ilyen Uncle Ben's és társai akkor szerintem nem lesz gond, mert eléggé összehozzák a gyárban szinte minden rizs főzési idejét, de ha netán igazi import zsákos rizst használnál, akkor a jázmin és a basmati elég különböző időben tud ám elkészülni...
2014. jan. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Itt egyes, én a fenti recepttel szoktam főzni mindkét féle rizst, és mindkettő meg szokott főni így, ebből reméltem, hogy összekeverve is működhet...aztán persze tévedhetek, keverni még nem próbáltam. :)
2014. jan. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!