Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Nektek is mindig savanyú...

Nektek is mindig savanyú utóízű a kávé?

Figyelt kérdés

Igazából kíváncsi vagyok, hogy az itthoni miért az (már ha ez nem egy általános tulajdonság).

Mi itthon ilyen frissen őrölős géppel csináljuk, de ha magában iszom, mindig savanyú utóíze van. Viszont olvastam könyvet (igaz, hogy szépirodalom volt, tehát nem feltétlenül ír igazat), amiben mindenféle ízt írtak hozzá - de a savanyú utóízt egyáltalán nem. Ja, és szerintem azért - persze nem a legdrágábbak közül, de - minőségi kávébabot veszünk.



2017. jan. 2. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
A kávénak van egy természetes savassága, de én nem ezt érzem ki utóíznek. Talán fajtától függ. Próbáltad más fajtákkal?
2017. jan. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Próbálj más kávéból főzni. Nekem is volt hasonló kellemetlen utó izű kávé , mikor megittam csak folyt a nyálam. Azóta több félét kipróbáltam és van ami bejött.
2017. jan. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én cukorral iszom, így nincs utóíze. De kóstoltam már simán, úgy valóban fura, mert nem pont keserű ízt érez az ember, ahogy számítana rá, hanem tényleg mintha kicsit savanyú-keserű lenne.
2017. jan. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A kávéfőző is adhat rossz mellékízt.
2017. jan. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2017. jan. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Milyen márkájú a kàvé?
2017. jan. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Milyen az a minőségi kávé szerinted? Mert van aki a jacobs meg eduscho szintűekre is azt hiszi hogy minőség, holott a leggagyibb szemét.

A kellemetlenül savanykás utóíz egyedül a rossz pörkölésre ill. rossz minőségre utalhat, vagy a gépnek van problémája.

A nagyon erős kávéknál sem savanyú hanem keserű az utóíz de az ízlés kérdése kinek milyen erősség jön be. A savanyúság egyértrlműen minőségbeli gond.

2017. jan. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha savanyú utóízű lenne a kávé, nem innám.
2017. jan. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!