Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Kotyogós kávéfőző - 1 v 2...

Kotyogós kávéfőző - 1 v 2 személyeset vegyek, ha egyedül iszom? Érdemes még ilyet venni? Sosem főztem még kávét kotyogóssal.

Figyelt kérdés

Kapszulásat akartam, mert az Aldiban most csak 10 ezer, és a kapszula is ott a legolcsóbb.

De nem állok vmi jól, és azt a tanácsot kaptam, h vegyek inkább kotyogósat, a gép is olcsóbb, meg a kávéval is jobban jövök ki.

De én még sosem használtam ilyet.

Az e-digitalnál 1090 ft az 1 személyes, 1290 a2 személyes, 1490 a 3 személyes.

Nem tudom, melyiket lenne érdemes.

A 2 személyessel is le tudok főzni 1 adagot?

Egyáltalán jó a kávé egy ilyen régi megoldással főzve, vagy inkább ruházzak be egy modernebb, elektromos kávéfőzőbe?



2017. febr. 11. 12:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A kotyogos az egyik legjobb kávéfőzési mód. Egy személyes semmiképp sem vennék, minimum 2. Nem edigitalnal vennék kávéfőzőt. Ha ügyes vagy tudsz majd vele egy személynyi adagot is, de annyival az igazi, ahanyra kitalálták. Mondjuk A-tól is függ h gaz lángos van e vagy sutolapod vagy rezso, mert utóbbira pl nem vennék kotyogost.
2017. febr. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
Egyik legjobb kávét csinálja, nekem 3 személyes van. Egyszer lefőzöm és 2 napra elég, igaz ha másnap iszom már veszít az erejéből, de teljesen jó még az is.
2017. febr. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Az első elég ellentmondásos válasz, hogy 1 személyeset nem vennél, de annyival az igazi, ahányra kitaláltál.

Én egyedül vagyok.

Tárolni nem akarom, nem is tesz jót a kávénak, akkor akár a jelenlegi teafőzömön is lefőzhetném a kávét, és akkor lesz 5-6 adag, vagy amennyit beleteszek, és állhatna a hűtőben.

De én egyszerre csak 1 adagot akarok inni.


Mi a baj az e-digitallal?

Rendelni nem érdemes tőlük, mert sokszor nem szállítanak időben, de ha bemegyek, és ott a legolcsóbb, akkor ezzel mi a gond?

Megnéztem a Media Markt-ot is, ugyanez a gagyi pár száz ft-tal drágább.

Ha meg már több ezret költenék, akkor akár a kapszulásat is vehetném, szóval ha az ár dönt, akkor miért is ne vegyem a legolcsóbb helyen?

2017. febr. 11. 13:33
 4/17 anonim ***** válasza:

Dehogy ellentmondás; én nem vennék egyszemélyeset, mert bármikor jön vendég, akit kávéval kínálnék és netán én is innék akkor már 2x kell főzni + meg kell várni, hogy kihűljön, szét lehessen szedni. Vagy hideg vizezed, ami a hőtágulás miatt nem előnyös. Nem beszéltünk még arról, hogy ha szüleim és hugom is meglátogatnak, akkor 4x főzhetek vele, mire mindnekit megkínálok és páromnak még nem adtam....


Ettől függetlenül a kotyogós kávéfőzőben kialakult nyomás+víz az adott kávémennyiséghez lett kitalálva +- egyéni ízlés, DE ha kicsit ügyesebb vagy egy idő után tudsz egy személyes adagot is főzni két személyesen, vagy 2 személynyit 4 személyesen, de ez nem az igazi..

Viszont 2 személyes 1 főre az simán belefér, főleg ha megiszol napi 2 kávét...


Az e-digital alapból nem egy jó bolt véleményem szerint, mert eléggé túlárazott. De kávéfőzőt azért nem ott vennék, mert abszolút nem a profilukba vágó üzleti tevékenység kávéfőzőt árulni, ennyi erővel a Spárban is lehet venni és olcsóbb is.

(Media Markthoz hasonlítva persze, hogy jó ajánlat, a másik hírhedten drága üzlet)

2017. febr. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

[link]

Nekem ilyen van már több éve , nagyon jó.

2017. febr. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 TappancsMancs ***** válasza:
100%

A használata egyszerű, széttekered, alulra a jelölésig a vizet (ha nincs szelep aljáig max), tölcsérbe megy a kávé amit igazából a kotyinál nem kell tömöríteni úgy mint a presszógépeken (lásd video), mehet bele a tölcsér, felsőrész rácsavar (ha sziszeg akkor lehet gyengén van rácsavarva és elszökik a gőz, akkor erősebben kell rácsavarni), pár perc és lefőzi. Iszod. :)


Nekem a videón lévő jobb oldali van ami részben azért is ó mert a belsejében nincs az a tisztíthatatlan bemélyedés. Meg jó kávét főz (olasz kotyi).


Nyugodtan nézegess előtte üzletekben mert van választék.

[link]


Ha egyedül iszod akkor két dolgot nézz meg. Ha olasz kotyi az olasz adagot főz ami az a kicsi apró presszó csészényi, 35 ml. Ez nekünk magyaroknak kevés szokott lenni. Ha nem olasz kotyesz akkor 50 ml-t főz. Így számold neked mennyi fog kelleni.


Ha őrölt kávét veszel bele akkor a durva őrlésű kell a kotyeszba mert ez a moka (mokka) kávé. A finom őrlésűt (presso) lehet ki se főzi, ki se jön belőle. A csomagoláson rajta van hogy "moka" vagy egy kotyi pictogram.


[link]

[link]

[link]


https://www.youtube.com/watch?v=drGkJJqMlio


[link]

2017. febr. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 TappancsMancs ***** válasza:
6x-hoz még, hogy nyilván ha 2 személyes olasz az 2x35ml, vagyis 0,7 dl egy főzésre.
2017. febr. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


[link]


Ezt nézegetem most.

E-digitalnál 1590, Mediában ugyanez 2290.


Nem a profiljukba vág, értem én, de 1500 ft-ról beszélünk, nem egy 200 ezres profi gépről.

Ehhez nem kell profil.

Ha meg tudnám fizetni a normálisat, akkor más lenne, de ilyen kis összegnél, főleg ha a termék ugyanaz a többi boltban is, akkor az árat fogom nézni.

2017. febr. 11. 14:14
 9/17 mi a fene ***** válasza:
Én is egyedül kávézom itthon. Én nem vacakolok kávéfőzővel. Régebben törökösen főztem, pár éve nescafét iszom, nem az igazi, de megszoktam.
2017. febr. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Munkahelyen Szarvasival főzünk, szóval itthon igencsak furcsa lenne a tasakos íz...

Veszek egyet mindenképpen, csak nem tudom, hány személyest. Hozzám vendég sosem jön, szóval nem akarok emiatt több személyest.

Az 1 személyes mindössze 1090 ft.

A 3 személyesnek meg a színe tetszik.

De a kávét nem jó tárolni még pár óráig sem, nem hogy másnapig. Mert ha csak hétvégén iszom itthon, akkor szombaton főznék a 3 személyessel, és vasárnap is azt kéne innom.

2017. febr. 12. 20:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!