Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Zöld teától fáradékonyság?

Zöld teától fáradékonyság?

Figyelt kérdés

Nem tűnik reálisnak, hiszen épp a fáradság ellen szokták alkalmazni a zöld teát. Én csak úgy vettem, sok jó tulajdonságáról hallottam, azonban azt veszem észre, hogy amint megiszom, 10-15 percen belül hirtelen álmosság jön rám.

Ez mitől lehet?



2017. aug. 22. 15:16
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Honnan vásároltad? Meggyőződtél a mínőségéről? Meglehet csak zöldre festett teát kortyolgatsz, ami még nem zöld tea (nem vagyok skizofrén!)
2017. aug. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Vagy a minőségével van baj vagy nem iszod túl melegen?

Én ha nem hagyom egy nagyon picit hűlni és forrón fugyasztom néha fáradt leszek tőle, de ez nálam a levessel is így van.Hagyd egy picit hűlni, úgy hogy azért még meleg legyen és ha akkor is fennáll a probléma akkor valószínűleg nem zöld tea amit iszol. :)

2017. aug. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy zöld tea. :) Teekanne filteres. Köszi a javaslatod! Tényleg mindig forrón iszok minden teát.


Amúgy utánanéztem angol nyelvű fórumokon és elvileg aki kávéról áll át a zöld teára, annál okozhat fáradságot, mert ebben kevesebb koffein van mint a kávéban. Meg az is igaz, hogy a koffein hatása egy idő után elmúlik és utána fáradtabb lesz az ember mint előtte.

2017. aug. 24. 13:30
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Oo,azt elfelejtettem írni hogy nekem is filteres teám volt de amióta átálltam szálas zöld teára azóta kifejezetten érzem (főleg ősszel és télen) hogy sokkal több energiám van és egyáltalán nem mondanám drágának vagy hogy sok munka lenne az elkészítésével.

Ha gondolod próbáld ki a Rossmannban beszerezhető Dr.Chen szálas zöld teát,1000 ft azt hiszem 100g és hosszú időre elég. Csak szerezz be egy szűrőt hozzá, vannak nagyon jópofák :D mint pl. ez: [link]


Jó teázást! :)

2017. aug. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért mert a zöld teának nyugtató hatása is van.
2017. aug. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
az a szűrő nagyon menő, nekem sajna egyszerű fém van. :D
2017. aug. 29. 21:06
 7/7 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

"aki kávéról áll át a zöld teára, annál okozhat fáradtságot"

De nem egyértelműen a fogyasztását követő tízpercben, hanem általános közérzetként, nem? Ha a fáradtság jelentkezése ilyen egyértelműen az ital elfogyasztásához kötődik, akkor inkább benne keresendő a megoldás.


Nade mi a származási helye ennek a teának? Ugyanis a kínai teák eléggé kockázatosak, mert nagy a nehézfémtartalmuk, azon belül is az ólom, amelynek tünetei közt van a fáradtság.

Próbáltam megnézni, mit ír a Teekanne a teáinak a termesztéséről, de csak ködösítést találtam róla, hogy a tea 65%-át nekik termelik a beszállítók, de semmi a termelési módról, a származási helyről, pedig ma már azért nem annyira bonyolult tanúsítvánnyal bíró termelőket találni teaügyben: ha az Aldi saját csokija UTZ, a Tesco finest tea Fairtrade, akkor már ne egy nagy teamárka spóroljon ezen...


Szóval ha a teafű nem kínai, akkor a veszélyes ólomszennyezettség lehetőségét elvethetjük, viszont ha az lenne, akkor jobb lenne lecserélni valami "nem kínai" zöldteára, vagy még jobb ha "nem kínai és bio" zöldteára cseréled. Fontos, hogy néha sumákolnak a teafű származási helyével úgy, hogy csak a csomagolási hely van feltüntetve, szóval legyél biztos benne, hogy a teafű származási helyét azonosítottad be.

2017. nov. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!