Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Igaz az, hogy az alkoholmentes...

Igaz az, hogy az alkoholmentes sörökben is van egy minimális mennyiségű alkohol?

Figyelt kérdés

Egy barátnőm azt mondta,hogy van.Ez igaz?

Szerintem nem.

Volt,hogy alkoholmentes citromos sört ittam,de az íze inkább emlékeztetett egy limonádéra,mint sörre.


2019. ápr. 13. 18:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Úgy tudom söre válogatja, van ilyen is, olyan is.

Meg kell nézni a dobozán. Van olyan, ami teljesen alkoholmentes.

2019. ápr. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ.Ment a zöld kéz.

Én azt hittem az alkoholmentes az csak alkoholmentes.

Legalább ma is tanultam valamit.🤗

2019. ápr. 13. 18:28
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Magyar élelmiszerkönyv:

Alkoholmentes sör: alkoholtartalom legfeljebb 0,50% (V/V).

Ettől függetlenül a legtöbb alkoholmentes sör ma már egyáltalán nem tartalmaz alkoholt, mivel akinek vezetnie kell, annak nem mindegy, és ezt jelezni is szokták az adott sörön Pl(0.0 % stb)

2019. ápr. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Rá van írva mindig a dobozra. A citromos sörből is van ami 2%-os meg ami alkoholmentes. Az íze meg tényleg nem igazán hasonlít sörre, hiszen nyilván ez is a célja. Az egy üditőital.
2019. ápr. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!