Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Bolero italpor helyett más...

Bolero italpor helyett más alternatíva?

Figyelt kérdés

Azért szeretem a Bolerot, mert:

- eláll nagyon sokáig

- vegyes, másfél literenként új ízt ihatok

- egyszerű, gyors

- sokféle íz


Van valami alternatíva, amire igazak ezek? Szörpöt szoktam még néha venni, de az x. napra már rosszul vagyok ugyanattól az íztől, pedig muszáj meginni hamar, mielőtt tönkremegy...


Mivel lehet még ízesíteni egy-egy flakon vizet?


2019. ápr. 17. 08:35
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

#10

Drága, plusz nem fogok 2-3 zsugorral hurcolni belőle a buszon. :'D

2019. ápr. 17. 11:11
 12/21 Presumptuous_Pisces válasza:
100%

A Tescos cola pl olcsóbb mint a víz...:D


A Limó italpor van még, de ezt gyerekként mi magára ettük, egyébként borzalmas íze van.


Nekem még egy bolti szörpöm se romlott meg... De egyébként minnél koncentráltabb egy szörp, annál kevesebb az esélye a megromláshoz + tovább is kitart, ezért szerintem érdemesebb drágábbat venni, meg nem árt nézni a hígitási arányt.

Ha van a rokonságban olyan személy aki szokott lekvárt főzni v ilyenek, kérd meg, hogy készítsen szörpöt. Nálunk anyukám szokott, bodza és málna szörpöt általában. Hideg helyen sokáig eláll. Felbontva is, csak nem szabad kint felejteni, szval ilyen szempontból nem olyan mint a bolti.

A piacon is láttam már, hogy árultak házi szörpöket.


A bodza szörp pl olcsó, csak időigényes. A virágokat ingyen begyűjtheted az erdő széléből, sokan csinálják ezt.


Xixo/nestea-t sem nehéz otthon megvalósítani, csak egy kis kreativitás kell.


Alkoholmentes mojito is eláll üvegkancsóban, citromfű+menta beáztatva, aztán leszűrve kiváltja a citromlé "problémáit", csak nem lesz olyan intenzív.


Esetleg próbaképp vegyél vmilyen aromát és azt csepegtesd bele a vízbe.


Egyébként lehet kapni noname nagykannás szörpöket/üdítőket a kisboltokban, azok jó sokáig elállnak és olcsók is. Nem kell hordani magaddal az egészet, fogsz egy tölcsért és átöntöd a palackodba. Azért ez nem nagy macera, csak ha kiöntöd.

2019. ápr. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
68%
Nem értem, nálam hónapokig eláll egy felbontott szörp. Mindig kb. 3-4 féle van itthon, és abból iszom, amiből épp kedvem van. Egyébként meg kezdj el csak vizet inni, semmi mást, és egy idő után már nem fognak hiányozni belőle a mindenféle aromák és adalékanyagok.
2019. ápr. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Én se értem ezt a stresszelést, a szörp azért nem annyira romlandó... nem egy gyümölcslé, amit kèt nap alatt meg kell inni.

Nálunk 1-2 hónapig simán elvan egy üveg, attól függ, mennyit iszik a pàrom (én utálom :-D).

2019. ápr. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
66%
teából is lehet sokat csinálni, és nem csak forrón iható. amúgy igyál vizet ha szomjas vagy
2019. ápr. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Leírtam, hogy a napom 90%-ában tiszta vizet iszok. :)


Milyen márkájú szörpöt vesztek egyébként? Lehet, hogy ez a gond? Nálam egy hét után fura íze van, pedig a hűvös kamrában tartom, vagy hűtőben. Az is van ráírva, hogy felbontás után 7 napon belül kell elfogyasztani.

2019. ápr. 17. 14:00
 17/21 anonim ***** válasza:
48%
Én ízesített ásványvizet szoktam venni.
2019. ápr. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Én Piroska málnát veszek, és a bekevertbe szoktam citromlét is nyomni. Nagyon finom, ha kicsit be van savanyítva.

A szörp simán a konyhapulton áll, felbontás után is sokáig eláll, a szirup nem romlik megy egyhamar.

Nem tudom nálad miért, nekem a saját készítésű bodzaszörp is eláll egy-két hónapig.

2019. ápr. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Pölöskeit használok leginkább. Kb. 2 hónapja van most épp megnyitva egy kaktuszos. Dinnyés 1 hónapja. Semmi baja egyiknek se.
2019. ápr. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
mi itthon csinálunk szörpöt
2019. ápr. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!