Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha ezt valaki egyedűl meginná...

Ha ezt valaki egyedűl meginná az egész üveggel mondjuk másfél órán belül azzal mi tőrténne?

Figyelt kérdés

Kedvenc piám az abszint innen is a kék,lila és az átlátszó jön be a legjobban. De néha rá vagyok kényszerűlve a feketére,zőldre,sárgára vagy másra. Mert ezeket nem mindenhol kapni! azon töprengek ha valaki meg inna egy ilyen üveggel azzal halála előtt mi is tőrténne, milyen élményekbe lenne része. Persze ha egyátalán meg halna: [link]


Én egyszer a pirosból meg ittam 1,8 dl-t + mellé 4cl almás beherowkát. Mit ne mondjak ez után kb 1 óráig annyira élveztem a részegséget mint ezelőtt soha. De utána kb annyira volt kegyetlen... Vagyis a legkegyetlenebb volt! Mostanában ha van rá lehetőségem akkor a kék koponyásat veszem. Ez már igazi abszintnak számít?



2019. okt. 12. 17:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanolyan alkoholmérgezés lenne, mint más töménytől. Az abszintban már nincs semmi, ami régen volt, amikor kitalálták.
2019. okt. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És már nem is létezik olyan abszint?
2019. okt. 12. 18:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet van aki kibírná, sőt tuti van, ha belegondolunk mintha két üveg vodkát inna meg, erre meg azért képesek páran.
2019. okt. 13. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Phoney ***** válasza:
78%

Soha nem is volt benne semmi más, csak a századfordulós orvostudománynak az volt a mániája, hogy az alkoholmérgezés és az idült alkoholizmus legsúlyosabb tüneteit más anyagokra akarták ráfogni, mert ilyesmit „biztosan nem” okozhat az alkohol.

„Tiszta ethilalkohol delirium tremenst sohasem okoz.” – Természettudományi Közlöny, 1892.

Amíg a franciák MINDEN növényi összetevőt mérgezőnek tartottak az italokban, addig itthon a kozmaolaj volt a sláger. Az orosz vodkamonopólium ugyanezért vezette be a tisztaszeszt "nemzeti italként", mert akkor majd biztosan nem lesz baj az össznépi alkoholizmus.

Ez volt az orvosi kánon, hogy nem a napi 1 üveg tömény a baj, hanem csakis az összetétele...

Sok „abszintot” forgalmaznak ma, ami nem is hasonlít az abszintra, de vannak ugyanolyan igazi abszintok is, mint régen. Ezekre sajnos nincs rendes kereslet, ezért kevés készül és igen drágán.

A hamisítványok közt egyébként a színnek nem sok jelentősége van, márkánként eltér, hogy milyen ízhez milyen festéket adnak...

2019. okt. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!