Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Sörkedvelők! Nektek bejönnek...

Sörkedvelők! Nektek bejönnek a Dreher új termékei? (PaleAle, RedAle, Bak, Hidegkomlos)

Figyelt kérdés
Szerintetek jó döntés volt a részükről, hogy a főzés alatt kihagyták belőle a kukoricagrízt és mostmár enélkül forgalmazzák a söröket?

2019. okt. 23. 12:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Jobb, mint a régi sörük. De nekem még mindig csak kommersz kategória. :S
2019. okt. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
68%
Meg próbálnak "minőséginek" látszó valamit gyártani, de attól még a dohsnyboltok örök kelléke marad a rakétával együtt.
2019. okt. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
A red ale az egyetlen ami tényeg jónak mondható. A sima tényleg jobb mint volt, de most kb olyan íze van mintha felvizeztek volna egy közepes cseh sört. Szóval lenne még min dolgozni.
2019. okt. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A Dreher Bak egyáltalán nem új, inkább csak új a címkéje és doboza, de amúgy több évtizedes múltja van! Viszont a barna sört amúgy sem szeretem, a Dreher világosak közül pedig a Gold és a Hidegkomlós nem igazán jön be, sajnos a Classic-ot és a Pils-t pedig soha nem volt lehetőségem megkóstolni! :(

Úgy reklámozzák, mint ha a Classic megújulása lenne a Gold, de ha jobban belegondolunk: nemcsak kukorica nincs benne, de a szeszfoka is csöppet kisebb, és a neve is más - ez inkább egy teljesen másik, új sör, megújulás helyett lecserélés történt!

Egyébként én az erősebb minimum (5%) söröket részesítem előnyben, és a Gold áráért inkább Gösser-t veszek, az sokkal jobban ízlik!

2019. okt. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Nekem a Bakot leszámítva bejönnek, és sikeresnek tartom a megújulásukat. De nem vagyok egy sörnáci, és nem zavar, hogy kommersz valami, ha egyszer ízlik.
2019. okt. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
41%

Igen, végre megkapták a konkurenciát a túl árazott magyar kézműves sörök. A külföldi főleg belga és német kézműves sörökkel nincs bajom!

A magyar kézműves sörökkel van bajom. A többségük túlárazott és a minőségük teljesen átlagos, nem kiemelkedő. A magyar kézműves sörök többsége általában valamilyen egyszerű ipa, vagy ale sör szokott lenni. Ezeknek a kis főzdének a higiéniai körülményeik is kérdőjelesek. Nem ellenőrzik túl gyakran őket és ismerjük a magyar vállalkozókat főleg a vendéglátás területéről, hogy mindenen szeretnek spórolni. Sokszor a higiénián is.


Most végre 300 forintért lehet kapni ugyanolyan, sőt, néha jobb minőségű söröket, mint amelyeket a kisüzemi magyar sörfőzdék kézműves sörként árultak üvegenként 1000 forintért legalább. Szerencsére a Soproni is elkezdett gyártani ipa sört és finom lett.


A magyar kisüzemi sörfőzdék kihasználták azt, hogy a magyar nagyüzemi sörfőzdék csak kukoricagrízes söröket csináltak főleg, amit egy kicsit igényesebb sörfogyasztó sem szeret. Ezért kezdtek el a kisüzemi sörfőzdék átlagos ipa és ale söröket főzni, majd jó marketinggel nagy haszonnal eladni őket. Ennek most vége van, mert a Soproni és a Dreher rájött, hogy ezekre a sörökre van piaci igény, de az áruk elrettent sokakat. Pár éven belül kiszorítják őket a piacról a nagyüzemi sörfőzdék, ha nem kezdenek el minőségibb söröket főzni a kisüzemi sörfőzdék. Az átlagos ipa vagy ale már nem eladható drágán, mert van jobb alternatíva.

2019. okt. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

A Bak tényleg régi termék. A Totalcar-os Winkler Róbert aki a youtube-on sörtesztelő videókat tölt fel azt mondta róla hogy: "Olyan mintha nem akarnának sokat eladni belőle." Arra utalva hogy 7,3% alkohol mellett is nagy üvegben árulják. De amúgy tényleg aféle mostohagyerek termék volt sokáig a Drehernél, évekig egyáltalán nem reklámozták, és még dobozos kiszerelést se kapott, emiatt csak egy szűk de hűseges fogyasztói réteg itta.


Az újabbakról:

A hidegkomlós az elején nagyon durva cucc volt, szerncsére azóta visszavettek belőle. A Pale Ale elsőre ízlett, de már eszembe nez jutna venni. A Red Ale egész finom, tudom ajánlani. A legújabb kreáció a félbarna hidegkomlós szintén jól sikerült, talán a legjobb a palettán.

2019. okt. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
És szerintetek fognak a közeljövőben még ilyen újabb termékek megjelenni tőlük?
2019. nov. 2. 17:32
 9/12 MolotovPunk ***** válasza:
Én nem bánom,hogy a kukoricás classic megszűnt.Új Dreher Gold szerintem minőségibb lett.A Hidegkomlós is jó.
2020. jan. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#4-es vagyok. Azt nem tudom, jönnek-e majd még új ízek, de elég változatos a kínálat összetétele. Anno a '90-es években még csak 3 féle Dreher volt: Classic, Pils, Bak. Ezekből csak a Bak maradt változatlan, a Classic-ot "megújulás" címszóval lecserélték a Gold-ra, a Pils-t pedig már több éve teljesen megszűntették! Szóval kiszámíthatatlan a Dreher taktikája, ha nem csak újakat hoz be, de van amikor a régebbiek gyártását megszűnteti! Pedig a #7-es gondolatára alapozva a Pils-nek nagyobb jövője lett volna, mivel anno mindegyik csak nagy kiszerelésben volt, viszont mégse egy 7.3%-os barna, hanem "csak" 6%-os világos sör volt, mégis azt szűntették meg a Bak helyett. Tudtommal a világos sörök sokkal kelendőbbek a barnáknál, mivel általánosságban sokkal jobb az ízük, viszont a szeszfokot nem értem, 7.3%-osból fél liter még egyáltalán nem olyan sok, relatíve jól bírom az alkoholt, és ezt még én is simán meginnám egyszerre (sőt, meg is ittam, amikor kóstoltam a Bak-ot), hát akkor akik jobban szoktak inni... sokan vannak! Bár azt nem tudom, hogy mennyiség-szeszfok arányában van-e lényeges különbség világos és barna sör között, barna jobban üt-e? :/
2020. jan. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!