Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az ilyen ember alkoholista, ugye?

Az ilyen ember alkoholista, ugye?

Figyelt kérdés
Csak egy stampó pálinka a reggelihez, mi az? Semmi! Az ebéd is jobban csúszik egy stampóval. Oké, lehet, két stampó is lecsúszott. Hehehe. Miért ne innék meg egy sört délután? A bor különben is elfogyott, Ez semmi. Ha tudnád, hogy mások mennyit isznak... Na, még egy stampó a híradó előtt. Ezt is sajnálod tőlem? Kimentem még enni valamit, alig volt már az üvegben, kicsit meghúztam. És? ÉN rendes ember vagyok.
2019. dec. 1. 17:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ettől még nem, ha ez a mai napra vonatkozik. A kérdés a rendszeresség. Ha ez a mindennapjai része, akkor igen.
2019. dec. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg az, ha nem tud nélküle élni.
2019. dec. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Én is ezt csinálom, mégsem vagyok alkoholista. Akkor lennénk azok, ha nem bírnánk ki nélküle. Nem tudom az említett személy hogy van ezzel. Én magam gyakran iszom, de tudom hol a határ, és tisztában vagyok vele, mikor nem lehet. Ezzel együtt nem is iszom el a havi fizetésemet. Én úgy vagyok vele, hogy miért ne igyak meg egy-egy pohár bort vagy pálinkát, ha egyszer jól esik?
2019. dec. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az, már masszívan.

Ma este is ittál egy stampót?

2019. dec. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Rossz hírem van, hármas, egyes nézetek szerint ha már jól esik, és ezért beiktatod a napodba, akkor baj van. Szigorúan arról van szó, hogy napról napra, minden nap, és nem alkalmanként csúszik le az az ital. Ha a napirend és a rutin része, akkor már alkoholbetegség.

A kérdésben szereplő személy alkoholista.

2019. dec. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
40%
Örök téma (itt a Gyk-n is volt már vagy 1000X), hogy ki számít alkoholistának. Embere válogatja, hogy ki kit tart annak.
2019. dec. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kac-kac. Alkeszkám.
2019. dec. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, a kérdésben szereplő ember súlyos alkoholista! Aki rendszeresen nem bírja megállni, hogy ne igyon alkoholos italt, mindenképp beleremeg és égető vágyat érez utána, és ez napi szinten így megy, ami a kérdésben van az alkoholista! Az illető nagyon súlyos alkoholizmussal küzd, csak vagy nem veszi észre, vagy nem akarja észrevenni, és csak nevetve legyint, hogy "ennyi még belefér!"

Én is szeretem a jófajta piákat, de tudom hogy hol a határ, és ez már messze túlmegy rajta! Én nem iszom rendszerességgel, de amikor iszom, akkor is 1 héten max. 4 nap, naponta 1 vagy ritka esetben 2 doboz sör, vagy fél deci tömény - vagy ez, vagy az, de sose keverem, és ennél a mennyiségnél nem többet, legvégsőkig itt van az állj! Na de hogy valaki naponta reggel, délben, este, még most egyet, ez még belefér, még egyet gyorsan tévézés előtt - ennek így gondolom sosincs vége, és csak jönnek a kifogások, szerintem mielőbb beszélned kellene egy szakemberrel, tanácsot kérni, hogy a férjed is belássa végre, hogy Ő nagyon súlyos alkoholizmussal küzd!

2019. dec. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 mindentudó99 ***** válasza:
35%
Itt a ebben a témakörben 10-ből 9 ember anti alkoholista.
2019. dec. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom. Ha naponta ezt teszi, nyilván alkoholista. De az ember normális állapotában dolgozik, nyilván nem pálinkázik reggelihez minden nap, mert utána autóba kell ülni, és be kell menni dolgozni.


Mi nyaranta, a szabadságunk alatt felmegyünk a hegyekbe, van ott egy nyaralónk, és igen, előfordul, hogy reggeli előtt megiszunk egy pohárkával.


Az is, hogy esténként iszogatunk társasággal. Nem keveset.


Aztán hazamegyünk, és kezdődik a munka, és akkor már ez nem működik.

2019. dec. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!