Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mennyi idő alatt lehet alkohol...

Mennyi idő alatt lehet alkoholista egy ember? És mik az alkoholizmus első jelei?

Figyelt kérdés
Van egy barátom, 19 éves lány, aki állítólag alkoholista lett. Nem vagyok benne biztos, mert nem vagyunk napi kapcsolatban, de közös barátaink szerint az. Alig bírom elhinni, mert nyár elején semmi jele nem volt, sőt szept. elején sem vettem észre azokat amiket a többiek említenek. Az utóbbi 2-3 hétben figyeltem meg hogy néha nem ismer meg, vagy olyan mintha részeg lenne, de azt hittem csak fáradt vagy dekoncentrált, eszembe sem jutott hogy ennyire rossz a helyzet (szerencsére eddig nem volt a környezetemben alkoholista) Lehet hogy ennek semmi jele nem volt az elmúlt 3 hónapban? Vagy csak én nem vettem észre? Nagyon aggódom érte, idén érettségizik és úgy érzem most rontja el az életét. Mit tudok tenni érte?

2014. szept. 27. 19:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Te magad sajnos nem sokat. Ha valaki valóban alkoholista, akkor lehet rajta segíteni, ha önmaga is elismeri (mert többnyire tagadják), és változtatni is szeretne. Hosszú a folyamat, nagy erőt és kitartást kíván, és a továbbiakban abszolút alkoholmentességet. A környezet segítségére is szükség van, nemcsak önerőre. A "haverok" meg vissza akarják rángatni, ugyan már, miért nem iszol, vagy egyszerűen csak odatolják neki a flakont.

Ha segíteni tudsz, sok sikert!

2014. szept. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerezz neki egy pasit.
2014. okt. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ha nem bír ki valaki egy napot sem szesz nélkül, akkor az már alkoholista.
2014. nov. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!