Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az ember tehet róla, hogy...

Az ember tehet róla, hogy alkoholista lett, vagy alkohol okoz függőséget?

Figyelt kérdés
Tehet róla az ember, hogy minden nap be kellett rúgnia, vagy az alkohol a hibás, mert függőséget hozott létre?

2014. júl. 5. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ember tehet róla.
2014. júl. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
az ember a hibás.
2014. júl. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Bár állítólag genetikailag determinált, de azért van olyan, hogy önkontrol.
2014. júl. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ember génjei a hibásak.


Mert ugye az alkoholisták nem értelmi fogyatékosok, (az előtt se voltak azok, hogy alkeszek lettek volna) tisztában voltak vele, hogy függőséget okozó italt isznak.

Több ezer éve probléma az alkoholizmus, tehát ha valaki kezd azzá válni, az tudja mivel néz szembe, látja saját magán a kezdeti tüneteket is. Ez egyértelmű.


A probléma ott kezdődik, ha valaki ezeket figyelmen kívül hagyja, mert jobb részegnek lenni, és túl gyenge az ellenálláshoz.


Ha valaki erős akaratú,8 Mondjuk úgy normális) az egyszerűen visszább tud venni a tempóból, vagy az se jelent problémát, hogy teljesen leteszi az alkoholt.


Ha valaki mentálisan ehhez túl gyenge, túl labilis, az nem tudja ezt megcsinálni. Külső segítséggel is alig.


Szóval szerintem a gének, hogy valaki hajlamos rá, és gyenge akaratú ahhoz, hogy pusztán az akaratával megszüntesse ezt a függőséget.

2014. júl. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
58%
Igen,csak is a flakonos bor tehet róla,mert minden nap erőszakosan folyik le olyan emberek torkán,aki egybként kézzel-lábbal tiltakoznak,persze,egyértelmű,hogy az ital a hibás.
2014. júl. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az alkohol nagyon komoly függőséget okoz, de az ember a hibás.

Én dohányzom és nem a dohánygyárak, filmek stb hibájából.

Saját akaratomból próbáltam ki és tetszett.

Tudom, hogy káros, mielőtt valaki ide röfögné.

De csakis én vagyok érte a felelős.

2014. júl. 6. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az alkohol drogként hat a szervezetre, erre az érzésre szokik rá az ember.

Fizikai függőséget nem okoz mint a nikotin.

Az egyénnek a gyengesége tehet róla, de ez lehetne bármi nem csak alkohol (pl. ha nem gyártanának alkoholos italokat).

2014. júl. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!