Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Egy üveg pezsgő bekortyolgatás...

Egy üveg pezsgő bekortyolgatása egyedül mennyire vágja fejbe az embert?

Figyelt kérdés

Van itthon egy Törley Fortuna pezsgőm, megkívántam és úgy döntöttem takarítgatás közbe bekortyolgatom, viszont az a gond, hogy pezsgőt max 2 pohárral ittam még egész életemben. Én általában a házi pálinkához meg a sörhöz vagyok szokva, pezsgőt ritkán.

Azért kérdezem, mert délután lenne egy két tevékenység ami miatt jó lenne ha egyenes lennék, de nem tudom milyen hatást vált ki....



2019. dec. 20. 11:24
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Én egy üveg pezsgőtől egyedül nem csak, hogy rettentő fejfájást kapnék, de be is aludnék valószínűleg. Nem jó ötlet. Igyál meg egy-két pohárral, a maradékot meg tedd el estére mikor végeztél a dolgaiddal.
2019. dec. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
A pezsgő az kis sunyi. Iszod, iszod, mert finom. Semmi bajod, és egyszer csak bumm. Beüt mint a sz@r. :)
2019. dec. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Én sem szoktam túl gyakran pezsgőzni, de pont tegnap este olyan hangulatban voltam, hogy megbontottam egyet, amit aztán olyan fél deci híján el is kortyolgattam. Közben bekapcsoltam egy filmet, de a vége felé már erősen küzdeni kellett, hogy ne aludjak el idő előtt. :)
2019. dec. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát :)

Végül úgy tettem, ahogy az első írta, 2 pohárral megittam, többit eltettem estére :')

2019. dec. 20. 13:22
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
A pezsgő veszélyes. A benne levő széndioxid kitágítja a gyomorereket, ezért az alkohol nagyon gyorsan bekerül a véráramba.
2019. dec. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%
Én tegnap 2 üveggel ittam meg és alig éreztem, mert elosztottam egész napra. Egyébként ahogy már írták, hamar üt. Ne igyál egyszerre sokat
2019. dec. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nekem nagyfaterom volt egyébként olyan, hogy együltő helyében megivott 2 üveg pezsgőt is és semmi baja nem lett..

Gyerekként mikor ott szilvesztereztem, tátott szájjal néztem ahogy nézi az éjféli kabaré showt, egyik kezébe a pezsgős üveg, a másikba a pohár aztán szép lassan egyedül megiszogatta. Pedig már azelőtt volt benne vagy 3l bor, meg vagy 5 sör... Igaz alkoholista is volt...

Na de, hogy semmi nem tudta kiütni az fix... Ő nem is ivott szinte, már csak nyelt:"))

2019. dec. 20. 13:29
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a Törley Fortuna pont egy gyenge pezsgő ha jól tudom az 6.5% azért abból egy üveg se vészes mert egy normál pezsgő 10-12%, de az tény hogy a szénsav miatt rögtön üt. Mondjuk ez szerintem önmagába nem baj. Olyankor nagyon szar pezsgőt inni ha előtte ittál pár rövidet. Azonnal a fejedbe küldi az egészet és nagyon be lehet rúgni.
2019. dec. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!