Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Házi pálinkát, illetve házi...

Házi pálinkát, illetve házi bort meddig lehet műanyag palackban tárolni? (Nem hűtőben. )

Figyelt kérdés

2019. júl. 4. 08:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Pálinkát eleve nem teszünk a hűtőbe, nem valamiféle vacak, amit tompítani kellene a hidegebb hőfokkal, mint pl. egy Jäger, Hubi, és hasonló cuccok.

Pálinkát nem szokás műanyagban tárolni, ebben megoszlanak a vélemények, hogy az bármit is kioldana a palackból/rontana annak ízén, de pálinka esetében azt javasolják, hogy amennyiben főzeted, akkor a főzdéből műanyag kannákban hozd el, (triviális oka van, nem törik!), majd otthon töltsd át üvegbe. Házi bort sem tartanék huzamosabb ideig műanyagban (lehet, persze), de mindkét esetben leginkább azért, mert gusztustalan! Tiszteljük már meg annyival a saját előállított termékeinket, élelmiszert, hogy az egy normális csomagolást kap! Ha bárki eljön hozzád és megkínálnád a saját borodból, pálinkádból és azt előveszed egy mondjuk kólás műanyagpalackban vagy kannában, hát őőő, szerinted arról milyen véleményt alkot mielőtt még megkóstolná?

Úgy egyéb iránt ha ez csak egy elméleti kérdés, akkor házi bor, még akkor is, ha semmilyen kezelést nem kapott, darabban, műanyag palackban, 12-15 fokon szerintem eltárolható akár 1 évig is csak élvezeti értékéből jelentősen veszít. Ha nincs pince, akkor viszont tedd hűtőbe.

Ha nem... Ha kisebb mennyiség, akkor is nincs ezer forint egy 5L-es demizson! 7 decis üvegek már pár 100 forinttól kaphatók az összes gazdaboltban, ha esetleg nincs otthon, bár nálam mindig hegyekben áll, annak ellenére, hogy nem vagyok egy nagy alkoholizáló. :)

2019. júl. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Béla211 ***** válasza:
Én pálinkát egy két hétnél tovább semmi képen nem tárolnék pálinkát sőt még annyi időre sem. ittam már olyan pálinkát amit műanyagpalackban hoztak és lehetett érezni a műanyagízt. Bornál ilyet nem tapasztaltam. Bár azt mondták nekem ,hogy 2-3 hónapnál tovább ne legyen a bor sem műanyagpalackban. Ezt mondjuk nem házi borra mondták hanem pincészetben vettem kimért bort.
2019. júl. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Olvastam, h. nem tanácsos műanyag hordóban készült bort inni. Honnan lehet azt tudni?
2019. júl. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 mindentudó99 ***** válasza:
A petpalackot nem marja meg a pálinka. Árulják is a szeszt ilyenbe. Semmi baja nem lessz.
2019. júl. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A bort üvegben 7°C-20°C fokos sötét helyen kell nyugalomban tárolni pl. pince, vagy kamra.
2019. júl. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!