Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Whiskey mennyire finom? Mire...

Whiskey mennyire finom? Mire lehet hasonlítani?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 30. 16:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Melyik és kinek?

Egyrészt van aki szeretni, van aki nem. Másrészt rengeteg féle van.

2020. ápr. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
21%
Szörnyen pocsék íze van. Én semmihez sem tudom hasonlítani. Más alkoholos italnak nincs ilyen rossz íze. Még a legrosszabb moslék pálesz is ihatóbb 😃
2020. ápr. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
34%

Semennyire. Pocsék. Ha valamire hasonlít, az a pálinka.

Szúrós szaga van, és büdös lesz tőle a szád. Ha lenyeled, égeti a torkodat. Brrrr.

De sokan fizetnek is ezért az élményért, szóval ízlések és pofonok....

Igya aki akarja, csak aztán fogmosás nélkül ne jöjjön a közelembe.

2020. ápr. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ízlések és pofonok....
2020. ápr. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

Látszik, hogy normális whiskyt/whiskeyt még nem ittatok, mert akkor nem írkálnátok ökörségeket.

Vannak kifejezetten finom whiskyk de azokat ne a tesco alsó polcain keresd .

És rengeteg fajta van . Szerintem finom . Már amiket én szoktam fogyasztani .

2020. ápr. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
86%
Ha a Jim Beam és társai nem ízlettek, akkor kóstold meg a Nikka Taketsuru Pure Maltot. Nem olcsó, de megéri az árát.
2020. ápr. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hasonlítani semmire nem lehet. Nekem 16-17 éves koromba mikor elkezdtem haverokkal iszogatni nagyon nem jött be, a legrosszabb italnak tartottam, akkoriba mindig Jagert meg Hubertust ittunk, azokat szerettem. Jelenleg 25 évesen a Whisky a kedvenc italom, a Jagert még megiszom de nem a kedvencem a Hubertusnak meg a szagától is hánynom kell. Idővel változnak az ember ízlelőbimbói. Jellemzően azt veszem észre hogy a tizenévesek szokták az édes löttyöket inni az idősebbek meg a tisztább italokat.
2020. máj. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Alapvetően nem szeretem a whisky ízét, még colaval sem,de múltkor tesómnál ittam egy fahéjas whiskyt, talán Jack Daniels Fire,na az nagyon bejött,nem éreztem rajta azt a rossz whisky ízt. Szóval az is lehet,hogy eddig nem jókat kóstoltam. Bár én eleve azokat szeretem,ami inyencebb,pl.unicumot nem,de az unicum szilvát szeretem,a sima sört nem,csak az ízesítettet,de abból is egy karamell ízű rumos és egy mézes ízlett a legjobban..
2020. máj. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%

Nem ismerem a méregdrága prémium whiskey-ket, de kóstolásnak felesleges is lenne olyanokat ajánlani, az olcsóbb, hétköznapi fajták között is vannak finomak, ami persze relatív, majd eldöntöd!

Amúgy a whiskey-k sem egyformák, legalább 2 különböző ízvilág van belőlük, legalábbis amiket ismerek:

1. kellemesen füstös-szenes, például: Jack Daniel's, Jim Beam, Johnnie Walker, Chivas Regal, Grant's

2. lágyan selymes-bársonyos, kesernyésebb, például: Ballantine's, Jameson, Black Velvet, Joe Black

2020. máj. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Phoney ***** válasza:

máj. 2. 20:52

Hát, attól függ, mi a cél... ha az, hogy elmenjen a kedve a whiskytől (mint itt 1-2 válaszolónak), akkor tényleg fölösleges jó whiskyket ajánlani. Lehet, hogy magyar pénztárcának "méregdrága" már egy 10-13 ezer közti whisky is, de a 4-7 ezresek nagytöbbsége meg simán csak pénzkidobás. 4 ezerért veszek 14 doboz 300 forintos sört, és máris valami élvezhetőbbet kaptam ezeknél.

2020. máj. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!