Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A konyakok mennyire ihatóak a...

A konyakok mennyire ihatóak a többi alkoholos italhoz képest?

Figyelt kérdés

Pl. a pálinkát nagyon nem bírja a gyomrom, whisky se nagyon megy le, vodkát meg tudom inni, de nem a kedvenc... Rum szintén nem az igazi, természetesen nem olyan mint a valódi rumos süteményekben...


Konyakot még nem kóstoltam, de tuti az sem olyan mint a konyakmeggy bonbon tartalma... fentiekhez képest, mennyire iható?



Nem vagyok alkesz, nem is bulira kell, csak kíváncsi vagyok, ha néha-néha ünnepnapon vagy ilyesmi egy pohárral ihatni támad kedvem, ne mindig borozzak vagy pezsgőzzek már... az íze miatt is.



2020. márc. 27. 09:54
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Az igazi KONYAK az nagyon finom.

De amit te itt veszel az pont úgy készül mint a rum, vodka és a többi kommersz ital.

Viz, aroma és tiszta szesz.

2020. márc. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így nem lehet megmondani. A jó konyak jó. De pl a jó whiskey is az, amit te nem bírsz. Nekem meg nincs az a pénz, amiért vodkát innék.
2020. márc. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Phoney ***** válasza:
100%

A konyakmeggyben nem konyak szokott lenni. (Egyébként normálisan a hazai "valódi rumos süteményekben" sem rum van, hanem az a fajta rumutánzat, amit az elmúlt majdnem 200 évben ittak a magyarok "rum" címén, mert nálunk ez volt A "rum".)


Nem nagyon lehet semmihez sem hasonlítani, valamennyire emlékeztet a valódi érlelt rumra és a whiskyre.


Hogy mennyire ihatóak, hát nem mindegy, mennyit szánsz rá... itthon 8e alatt pl. az Ararat5 az egyetlen, amit ajánlanék, a többi vagy kimondottan gyatra, vagy legalábbis ár/érték arányban gyenge. De lehet, hogy neked egyik sem fog ízleni...


ma 10:11

Hogy érted, hogy „amit itt veszel”? Maximum a sarki Coopban meg kocsmában igaz, hogy nincs más "konyak", mint aroma-tisztaszesz. Francia cognacot is találsz kb. minden Sparban, Tescoban, Auchanban...

2020. márc. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
IGAZI konyak isteni. A baj hogy drága is, 10 000 ft a legolcsóbb. Konyakmeggynek semmi köze a konyakhoz.
2020. márc. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Akkor úgy kérdem, hogy ha teszem azt, legyen egy márka megnevezve, Jim Beam whisky, erős házi pálinka, és megnemmondom milyen márkájú fehér rum nem igazán megy le, akkor a konyak se fog? A kérdés inkább erre irányult. Illetve, azért gondoltam a konyakot, hátha annak van valami jó íze is.


Pl. a Jagermeisterrel kapcsolatban nincs rossz emlékem, bár régen ittam... ellenben egy ócska baracklikőr már szintén ihatatlan.

2020. márc. 27. 13:19
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a Jagermeister-t (vagy annak a másolatát) próbáld, az ízleni fog.

Ami édesebb szesz az jobban csúszik (pl. ízesített sör, mézes whiskey/pálinka).

2020. márc. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Phoney ***** válasza:
100%

A (fehér címkés) Jim Beam és a legtöbb fehér rum áráért konyakból sem kapsz ihatóbbat.


De lehet, hogy Te drágábban sem, mert eddig az derült ki, hogy nem ittál még cukrozatlan rövidet, ami ízlett volna... szóval így nehéz jósolni.

2020. márc. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%
Ízlés kérdése, 10ezerért már lehet kapni de az semmi extra, kommersz mint pl a sima johhnie walker red label whisky. A különlegesebbek 50-100 vagy több100ezer forintba kerülnek amik kereskedelni forgalomban kaphatók. Szülinapi ajándékba vettem egyszer egy 50 éveset, nekem jobban ízlett mint az eddig kóstólt bármelyik whisky/whiskey mert nincs szén íze, érezni rajta a gyümölcsös ízt, de azért 40% körüli, éppúgy éget mint egy whiskey. Borból készül nem gabonából amúgy és a konyak csak franciaországban készülhet egy bizonyos régióban néhány megadott szőlőfajtából stb..ez különbözteti meg a brandytől, ettől olyan különleges.
2020. márc. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Fehér rum alapból rossz ízű, csak koktélban szokták keverni. Jim beam is a bourbon legalja..
2020. márc. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!