Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az hogyha néha megkívánom a...

Az hogyha néha megkívánom a sört az alkoholizmusnak számít?

Figyelt kérdés
Nem mondanám minden napos esetre mert egyáltalán nem. Meg egyébként is inkább csak nyáron szoktam a nagy melegbe. És nem iszok minden nap. Egy héten Max durván 4 nap de ritka az olyan. 1 nap is Max 2 doboz sört, de volt mikor egy doboz sört is 2 napig ittam.

2020. máj. 24. 11:50
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

És hogyha a boltba mikor sétálok a sörös polc előtt és úgy kívánom meg?

Egyébként kB 4 napja nem ittam

Úgy hogy azóta ma ittam féldobozzal.

2020. máj. 28. 20:28
 12/15 anonim ***** válasza:
53%
A tizest adom! Vegyük már észre, hogy az alkoholista és az absztinens között nem egy és nem két "szint" van a skálán!
2020. máj. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Én tudom magamról, hogy alkoholista vagyok, mert mindennap iszom egy pohárral és ha kimaradt 2 hétig, hiányzik.

De azt is tudom, hogy soha nem iszom többet és nem szeretek berúgni.

Valaki 60 évesen is indul downhill bringa versenyen, más meg 20as éveiben halálra töri magát. Itt is van mérték és tűrő képesség és határok megtartása és ott is.


A függőség és a szokás kialakulása egy olyan dolog, hogy tudatosítani lehet és kontrollálni. Nem kell szépítgetni. Nem kell mentegetőzni. Vállalni kell és vállalni a következményeit.


Ha az orvos megkérdezni, megmondod neki. Napi 1 sör az elmúlt 10 évben. És tudni fogja, hogy mit jelent neki.


Ha a munkahelyen megkérdezik, skh. Mivel nem vagy alkoholos befolyásoltság alatt munka közben.


Ha szépíted, mentegetőzöl, más néven hívod, akkor menekülsz a valóság elől.


Igen, van különbség a halálra ivom magam és az egy egységnyi alkohol között. Az, hogy nem vagyok orvosi eset, csak nem tudok nélküle élni az számomra jelent valamit, ami nem merül ki az mentségeknek számító szavakban.

2020. máj. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Igyál alkoholmentes sört, Egészségesebb mint az alkohol.
2020. máj. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Az alkoholizmus szó eléggé pejoratívvá vált a mindennapokban. Azt is alkoholistának nyilvánítják, aki bedob naponta 2-3 sört, mert jól esik neki. Főleg, ha látható helyen issza a dobozos sörét, akkor meg is vetik érte. Olyasmi ez, mint a középkorban a boszorkányüldözés. Pedig a WHO is elismeri, hogy napi másfél üveg/doboz sör nem árt meg. Aki bevállalja, hogy szereti a sört és meg is issza minden nap, az lemondhat az autóvezetésről (kivéve, ha munka után iszik és keveset), kockáztatja a munkahelyét és a válás is előre van programozva. Mindezt írta egy tapasztalt "alkoholista", aki most nem iszik.
2021. febr. 3. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!