Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért húzzák rá mindenkire az...

Miért húzzák rá mindenkire az alkoholista jelzőt?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy mostanában egyre több emberre azt mondják alkoholista. Lassan ott tartunk, hogy aki nem teljesen absztinens az már alkoholista. Rengeteg példát hoznak fel és egyre extrémebbeket. "Napi egy sör már alkoholizmus" utána jött a "heti egy sör" aztán már csak annyit mondanak, hogy "rendszeres alkoholfogyasztás". Arról már ne is beszéljünk, hogy ha valaki néha részegre vagy erősen spiccesre issza magát, az már tuti alkoholista vagy alkoholista lesz.


Én huszonéves egészséges férfi vagyok, dolgozok, mellette tanulok, jogosítványom is van de sosem vezettem ittasan. Heti pár alkalommal szoktam sört inni (2-3-4 sör/hét) de minden alkalommal maximum napi egyet, tehát 3 sör az 3 különböző nap fogy el. Általában este iszom amikor már biztosan nem kell autóba ülnöm. Volt már aki emiatt is megszólt, mert ez alkoholizmus. Közben egy sörnek a hatását én személy szerint meg sem érzem, tehát elmondható hogy az íze miatt iszom, főleg hogy leginkább gyümölcsöset szoktam venni. Nagyon extrém eset kéne, hogy érezzem egy sörben megtalálható alkohol hatását. Éhgyomorra és/vagy húzóra kéne meginnom, hogy bármit érezzek belőle.


Emellett jó ha 3-4 hetente hétvégén tudunk tartani egy összejövetelt a barátaimmal, ahol nagyobb mennyiségű alkoholt is fogyasztunk, de ott sem a merev részeg kategóriáig. Szinte mindig tudom hol a határ, amikor érzem hogy sok lesz, akkor megállok és vizet iszok.


Tapasztalatból mondom, hogy ezt sokan már alkoholizmusnak nevezik, miközben nekem sosem hiányzik maga az alkohol. Ugyanúgy megcsinálom a feladataim mint az aki nem iszik.


Miért kell ennyire ráhúzni mindenre ezt a jelzőt?



2020. jún. 3. 16:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
19%
Ezzel a gyenge manőverrel hárítják, hogy ők tényleg azok.
2020. jún. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
45%
Mondjuk ezt én se tudom felfogni hogy hogy képes valaki otthon egymagában inni. Én is szeretem a sört, de maradjon társasági elfoglaltság az ivás.
2020. jún. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
A sima sört én kevésbé szeretem így azt nem is nagyon iszom otthon. De ezeket a gyümölcsös söröket amikből a sör keserűségét nem is lehet kiérezni, ezeket szeretem egyedül is. Ugyanolyan mintha meginnék egy nagyobb pohár üdítőt.
2020. jún. 3. 16:59
 4/20 anonim ***** válasza:
88%
#2 gondolom úgy, ahogy én pl teázni szoktam otthon egyedül
2020. jún. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
81%
#2 Én azt nem értem baromira, hogy az iváshoz miért kell segítség, mások jelenléte. Miért jó az ha más is látja ahogy "félhalottá" válok? Ez miért öröm?? Meg mit csináljon az akinek nincsenek barátai? Nem lepontozást kérek (én sem teszem) hanem magyarázatot. Nincs rosszindulat. Köszi.
2020. jún. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
76%
Nos, köztudott hogy az az alkoholista, aki tőlünk többet iszik, így ezen a jelenségen nem kell meglepődni.:D
2020. jún. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
80%
Mármint bevallottan többet. :)
2020. jún. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
80%

Az az alkoholista aki rendszeresen fogyaszt alkoholt. Akinek a mindennapjainaka resze..legyen az napi egy pohar sor.


Ezt pedig addiktologusok. Persze biztos vagyok benne, hogy ok tudjak rosszul.


Fura, hogy az alkoholistak magukra veszik a jelzot. Pedig aki szereti az alkoholt az legyen buszke a jelzore.:)

2020. jún. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezt pedig addiktologusok mondjak *
2020. jún. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
16%
Te is meg az addiktológusok is mondhattok bármit, én úgy vagyok büszke arra, hogy alkoholista vagyok, hogy nem is vagyok az.:) Lehet hogy megvan a kis napi adagom, de nem függök tőle és bármikor kihagyom ha olyan a helyzet (vizsgaidőszak pl.). Igaz hogy az alkoholista minden nap iszik, de azért mert függ! És biztos hogy azért iszik valaki rendszeresen, mert függ? Hát nagyon nem..
2020. jún. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!